Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha csak munkanélküli segélyt...

Ha csak munkanélküli segélyt kapott valaki 2011-ben, annak kell bevallást készíteni?

Figyelt kérdés

Más jövedelem nem volt, csak ez a 400 E.

Kérnék valami jogszabályszámot is, megnézni, hogy tényleg vonatkozik-e erre az esetre.


2012. márc. 2. 07:10
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Igen kell bevallást készíteni. Jogszabályszám pedig maga az egész személyi jövedelemadó törvény, amely kimondja, hogyha egy magánszemély adóköteles jövedelmet szerez, akkor év végén adóbevallást köteles készíteni róla, kivéve, ha csak adómentes bevételhez jutott. A munkanélküli segély pedig nem adómentes, hanem adóköteles.
2012. márc. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Azt tudom, hogy a munkanélküli az adóköteles, csak van valami olyan, hogy munkabérről sem kell adóbevallást készíteni, ha nem éri el a 840 E-t. Ezért nem tudom, hogy ez a kedvezmény nem vonatkozik-e a munkanélküli segélyre.

2012. márc. 6. 05:20
 3/4 anonim ***** válasza:

A munkabérnél nincs olyan, hogy 840ezer alatt nem kell adóbevallást készíteni. Ha bármennyit kaptál munkabér címén, kell adóbevallást beadnod.

Az egyszerűsített foglalkoztatásnál van a 840ezres határ, de az teljesen máshogy járulékozik is, Tbre sem jogosít, stb.

2012. márc. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm!

2012. márc. 7. 07:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!