Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV felé van illetéktartozásun...

NAV felé van illetéktartozásunk (lakást vásároltunk), kétszer kértünk részletfizetést, de elutasították. Most végrehajtási jogot tettek az ingatlanra, amin még van CHF-es hitel is. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Az elutasítás oka:kevesebb a bevétel,mint a kiadás,emiatt aggályos a bevallás.A helyzet most is hasonló:én GYES-en vagyok, párom nagyon kevéssel van bejelentve. Szeretnénk részletfizetést kérelmezni. Anyukám és testvérem velünk él. Anyu munkáltatói igazolását fel tudjuk használni. Testvérem a most helyezkedett el. Az ő munkáltató igazolását el fogadják, hogy csak néhány napja dolgozik? Én szeptembertől tudok dolgozni, de nem tudom, hogy ezt figyelembe veszik-e, mert addig még van néhány hónap. Ki tudnánk fizetni a részleteket, csak kapjuk meg részletfizetést. Amennyiben minden igazolható jövedelmet összeadunk, még így is kevés, ahhoz hogy még a részleteket is beleférjenek
2012. márc. 1. 14:42
 1/5 tetro ***** válasza:
50%

ha az összes jövedelmetekből nem tudnátok fizetni még az illeték részleteit sem, akkor hogy a francba jutott eszetekbe hitelre lakást venni?

amikor lakást vettetek, hogy hogy nem kalkuláltatok azzal, hogy illetéket is kell majd fizetni?

2012. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves tetro!


Valószínűleg,nem olvastad el figyelmesen amit írtam.A részleteket ki tudnánk fizetni,csak egy összegben nem megy.A lakáshitelt is törlesztjük rendesen.Tudtunk az illetékről..csak arra nem számítottunk,hogy nem kapunk részletfizetést.Nem találtam a kommentedben választ a kérdésemre....

2012. márc. 1. 17:44
 3/5 tetro ***** válasza:

nehéz úgy válaszolni, ha maga a helyzet leírása nem világos. "Amennyiben minden igazolható jövedelmet összeadunk, még így is kevés, ahhoz hogy még a részleteket is beleférjenek"

Ebből nekem az jött le, hogy nem tudnátok a részleteket fizetni.

A részletfizetés a NAV-nál sajnos csak egy opció, egyáltalán nem biztos, hogy megkapjátok. Főleg ha nem olyan nagy az összeg. Pedig gondolom nem az, a lakás árához képest. Logikusan arra gondolhatnak, ha a lakásra volt pénzetek (legalább a felét kifizettétek), akkor illetékre is kellene hogy legyen. Arra számítani, hogy biztosan megkapjátok a részletfizetés lehetőségét, az nem túl taktikus. Főleg ha nem tudjátok leigazolni, hogy tudjátok majd fizetni a részleteket. Sajnos anyukád bérét nem lehet ilyenkor beszámítani, hisz neki papíron semmi köze az ingatlanhoz.

Szerintem ha már kétszer elutasítottak, akkor nincs mást tenni, be kell fizetni az összeget, akár hitelből, még mielőtt végrehajtják.

2012. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, nem eszik olyan forrón a kását. Addig is amennyit tudsz, fizess be illetéktartozásra, ha kapsz részletet ha nem. Hiszen írod hogy tudnád fizetni. Ha szeptemberben elhelyezkedsz, és addig nem kapsz részletet, munkabérletiltásból fogják beszedni.
2012. márc. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Amennyiben már kétszer elutasították a kérelmét, nyilván való,nem megalapozott kérelmet írt!

Méltányossági kérelem elutasításakor, ismételt részletfizetési kérelem beadásának még van helye!

Kérelmét és az adatlapot átgondóltan, megfontoltan kell kitölteni.

Amennyiben papíron a kiadásai többek mint a bevétele, igazolni kell, hogy a kéreleme pozitív elbírálása esetén a havi egyenlő részletekben fizetendő összegeket miből fogja a jövőben teljesíteni.

Erre a törvényes keretek között, több megoldás is létezik.

Amennyiben szociális helyzete miatt az illeték fizetése megélhetését veszélyezteti, kérheti az illeték törlését is.

TÉVHIT ÉS NAGY HIBA LENNE,AZT HINNI, HA AZT HINNI, A NAV/APEH NEM TESZ SZIGORÚBB LÉPÉSEKET !

Ha nem fizetés miatt elindul a végrehajtás,sajnálatosan a tartozási jog bejegyzése után, ha banki hitel van az ingatlanon, a bank értesíteni fogja, hogy felmondthatja a hitelszerződését.

Ezáltal árverésre teszik az ingatlant.


Kérdésedre,hogy hova fordulhat,ezt az oldalt ajánlom,kimondottan kérelem írásával foglalkoznak.

___________________________________________________________

[link]

2012. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!