Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A jövedelempótló támogatást...

A jövedelempótló támogatást amit a helyi önkormányzat ad, azt is be kell vallani a szja bevallásban? (22.800Ft)

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen
2012. febr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csak a közmunkabért (ha kaptál)

A BPJt, FHT-t nem.

Nem is kapsz róla igazolást adóbevalláshoz.

2012. febr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Igen, Én is azt kapom és megkérdeztem az önkormányzatot. Azt mondták, bár nem adóköteles, de be kell vallani,(fel kell tüntetni)pontosabban és nem küldenek papírt róla, hanem be kell menni érte, kérni kell 1 igazolást az adóbevalláshoz, ott az önkormányzatnál.Elég fura,hogy nem küldik ki,ha köteles vagy bevallani.A munkaügyitől küldenek.Ez lenne a normális.
2012. febr. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az önkormányzatnál ahol azt mondta neked, hogy be kell vallani, enyhén szólva nincsenek a helyzet magaslatán.

Amit be kell vallani, arról kötelesek igazolást kiküldeni, és nem neked kell bemenni és kérni igazolást.

A munkaügyi azért küld igazolást, mert az adóköteles jövedelem.

A 1153-as bevallásban ugyan hol tüntetné föl a foglalkoztatást helyettesítő támogatás, bérpótló juttatás összegét?

Kíváncsi vagyok, a kedves ügyintéző melyik sorba írná be ezt az összeget.

2012. febr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

. sor: Más bérjövedelem


Ebben a sorban azokat a bérjövedelmeket kell feltüntetnie, amelyeket nem a munkaviszonyával összefüggésben kapott, de ezeket a személyi jövedelemadóról szóló törvény bérnek minősíti.


Ilyenek:

a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló törvény alapján folyósított álláskeresési járadék, álláskeresési segély, ha ennek megállapítására nem a magánszemélyre irányadó öregségi nyugdíjkorhatár öt évet meg nem haladó időtartamon belüli betöltésére is figyelemmel került sor, az álláskeresési segély összegét, az ott leírtak figyelembevételével), továbbá a kereset kiegészítés és a keresetpótló juttatás.

2012. márc. 10. 09:54
 6/9 A kérdező kommentje:
És most ilyenkor az önkormányzathoz még nekem kell felmenjek és igazolást kérjek vagy mi?
2012. márc. 10. 09:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál, azt mind a munkaügyi központ folyósítja és adóköteles jövedelmek.

Amit a hely önkormányzat ad a 22.800Ft, az foglalkoztatást helyettesítő támogatás, szociális juttatás (a szociális törvény szabályozza és nem a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló törvény) és adómentes.

Sehova nem kell beírnod az adóbevallásba.

2012. márc. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszod!:)
2012. márc. 10. 10:07
 9/9 anonim válasza:
én is úgy tudom h ezt nem kell az adóbevallásba feltüntetni, mert nem is tudnád hova, meg nem kapsz róla papírt + adómentes!
2012. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!