Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az osztondij feltuntetese a...

Az osztondij feltuntetese a 2011-es adobevallasban?

Figyelt kérdés

A helyzet a kovetkezo: foiskolan tanulok es tavaly dolgoztam egy honapot, kerestem 100,000 Ft-ot bruttoban, erre mar rajottem, hogy kell bevallani.


De kaptam meg ~400,000 Ft osztondijat. A kedves iskolam kikuldott egy nagyon szep kis lapot, amin az all, hogy "Fenti osszeget az adobevallas 23. soraban kell szerepeltetni." Ennyi. Az 1153-mas adobevallas 23. sora a kovetkezo: "A kulfoldon megfizetett ado beszamitasa..." nem is folytatom. Nyilvan semmi koze az osztondijhoz. Raadasul rozsaszin mezo, szoval nem is lehet bele irni.


Nem volt mas lehetosegem megneztem az 1153-mas nyomtatvany kitoltesi utmutatjoat es rakerestem az osztondij szora. A talalat, roviden tomoren osszefoglalva a kovetkezo:


"A törvény szerint nevesített, további egyéb jogcímen megszerzett jövedelmek


[...]


Figyelem! Az adóterhet nem viselő járandóság, mint jogcím megszűnt, a korábban megszokott jogcímeken megszerzett jövedelmek adómentes bevétellé váltak.


Így különösen az alábbi jogcímen kapott bevételek váltak adómentessé, az összevont adóalap megállapítása során nem kell figyelembe venni:


[...]


A felsőoktatási intézmény nappali tagozatos hallgatóját a felsőoktatásról szóló törvény szerinti juttatásként megillető ösztöndíj,


[...]


Az adómentes bevételek azon része, amely a törvény szerint meghatározott mértéket meghaladó összeg, a felek között fennálló jogviszony szerint adóköteles, az említett jogviszony hiányában egyéb jövedelemként adóköteles!"


Ha jol ertem ez azt jelenti, hogy nem kell bevallani az osztondijat, ha nem haladja meg a "torveny szerint meghatarozott merteket". Mar csak az a kerdesem, hogy mi a torvenyben meghatarozott osszeg? Es, ha az en osztondijam meghaladja azt, akkor mikent kell feltuntetni? Mert, ha egyeb jogcimen kapott jovedelemkent tuntetem fel (ami csak ugy meg, hogy a 12. sorban az A (az adoalap-kiegeszites alapja (jovedelem)), es B (bevetel) oszlopokba is beirom az osztondijam merteket), akkor a meg fizetendo ado rubrika felugrik 81,000 forintra. Szoval most akkor WTF?! Feltetelezem nem azert adtak ennyi osztondijat, hogy most visszafizessem nekik adoba. Ha mar egyszer adomentes. Csak egyszeruen nem kell feltuntetni? De akkor meg a suli minek kuldte ki a papirt?


Elore is koszi minden segitseget!


2012. febr. 25. 15:38
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!