Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha lejárt a TAJ kártyám, hol...

Ha lejárt a TAJ kártyám, hol tudom újra érvényesíteni?

Figyelt kérdés
tavaly érettségiztem de sajnos nem vettek fel az orvosi egyetemre, így egy évet halasztok. A TAJ kártyám decemberben még érvényes volt (volt egy műtétem és akkor kérték), de most már nem az. Nem vagyok nappali tagozatos. Hol lehet ezt elintézni?
2012. jan. 18. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem nem a kártyád járt le, hanem senki nem fizette a TB-det. Most mit csinálsz? Munkanélküli vagy? jelentkezz be a Munkaügyi hivatalba, ott elmondják mik a lehetőségeid, esetleg az önkormányzatnál is érdeklődhetsz.

Nekem jelenleg az önkormányzat fizeti a tb-met még augusztusig, utána nekem kell havonta, kivéve ha megyek továbbtanulni vagy találok állást.

2012. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeti utánad senki a Tb-t, akkor két lehetőség van. Vagy az önkormányzat fizeti( de csak akkor ha nagyon rossz körülmények között élsz vagy súlyosan tartós beteg vagy) Vagy pedig bemész az Apehoz és regisztrálod magad náluk! Kitöltöd a lapot, és elkezded fizetni magad után csekken a Tb-t ami most januártól havi 6390 Ft lett!
2012. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem a TAJ kártyád járt le, hanem az egészségügyi ellátásokra való jogosultságod lett rendezetlen december 16-tól.

2 lehetőséged van:

Vagy bejelentkezel a NAVnál egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre (fenn van a honlapjukon a nyomtatvány) és fizeted magad után a január 1-től 6390 forintot.

Vagy: ha szociálisan rászorulónak minősülsz, kérelmezed a helyi önkormányzatnál, hogy rendezzék a jogviszonyod. A szociális rászorultság a jövedelmi és vagyoni helyzeted alapján kerül megállapításra. A szociális törvényben megtalálod, hogy ki számít rászorulónak (fenn van a neten)

2012. jan. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!