Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megtalálhat az adóhatóság a...

Megtalálhat az adóhatóság a net-en?

Figyelt kérdés
Most tettem fel a honlapomat a netre, ahol ajánlom magamat, mint gépíró-szövegszerkesztőt. Előbb fel szeretném mérni, hogy lesz-e megrendelésem, csak azután akarom kiváltani a vállalkozói igazolványt. De addig mi van ha megtalálnak és megbüntetnek olyan tevékenységért, amit még nem is végzek, csak szeretnék?
2009. máj. 26. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pusztán hirdetésért nem büntethetnek meg. Viszont jelentkezhetnek rá kamuból, és ha hajlandóságot mutatsz a munka azonnali elvállalására, akkor már lehúzhatnak. Azon is múlik egyébként, hogy hol laksz: Budapesten előszeretettel halászgatnak így klienst az apeh-osok (jónéhány nyelvtanár ismerősömet látogatták így meg, bár mindegyik számlaképes volt, így büntetés nem lett belőle), vidéken, kisvárosokban, falvakban nem igazán foglalkoznak az ilyenekkel.
2009. máj. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: annyit azért hozzátennék, hogy az ismerőseim netes adatbázisokban (magantanar.hu) hirdettek. Egy kóbor weboldalt nem hiszem, hogy guglival levadásznának az apeh-osok, pláne ha új, nem is nagyon dobja még ki a kereső, vagy ha igen, akkor a kétezredik oldalon.
2009. máj. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Éppen ezért nem is biztos, hogy megéri a macerát...

Én olyanról is hallottam, hogy az iwiwes üzenőfalról csent információ alapján kaptak el valakit, akitől "nem kértek számlát", pedig felkínálta az illető, de mivel nem kértek, nem adott. Meg is vágták.

2009. máj. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Ha valaki nem kér számlát, mert azt ugye nem kötelező, még bizonylatolni kell a szolgáltatást/terméket, azaz kézi nyugtát kell kiállítani.

A lényeg, hogy megtalálhatnak, de ha ténylegesen nem végzel még tevékenységet, és ezt nem tudják rád bizonyítani, akkor nem büntethetnek meg, mert miért is büntetnének meg? Csak akkor van gáz, ha melózol elveszed a pénzt és nem adsz róla bizonylatot. (szabályosat)

2009. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!