Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebay on szeretnék venni egy...

Ebay on szeretnék venni egy androidos telefont, kell vámot vagy valamit fizetni?

Figyelt kérdés
Ajándékként küldi.
2012. jan. 7. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell, mivel már egy ideje beléptünk az EU-ba.
2012. jan. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elsőre ne hallgass....


Attól függ melyik országból jön és mennyi az ára!


EU-n belül nem kell fizetned rá semmit, de ha EU-n kívülről jön (sok angliai Ebayes is direktbe kínából szállít ám!!!!) akkor Vámot (2-10%) illetve ÁFÁ-t (27%) kell rá fizetned.


Ez alól csak az alacsony értékhatárú tárgyak (talán 100 USD alatti érték) kivétel.

2012. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt leírják a feltételeket:

[link]


A küldemény értékétől is függ, de ÁFÁ-t minimum kell, mert egy androidos telefon biztosan több, mint 45 euró. Ez a teljes adómentesség felső határa.

2012. jan. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
EU-n belül nem kell AFA-t fizetnie, csak EU-n kívül.
2012. jan. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én Ebay-en eddig 11 terméket vettem, mindegyik közös jellemzője, hogy nem túl értékes, kevesebb, mint 30.000 Ft alatti dolgok voltak. Ezzel redukálom azt a kárt is, ami a postázás alatt érheti (ellopják, összetörik stb.) Mondjuk volt közte olyan fényképezőgép optika, ami itthon 61.000 Ft, Hong Kongban meg csak 24.000 Ft volt (telekonverter Nikon-hoz). Nem érdekelte a vámosokat, az eladó képben volt és 25 dollár volt ráírva. Előfordul, hogy értékesebb dolgoknál bizony ráverik a vámot, ÁFÁ-t. Az első nem jelentős, de az ÁFA már igen. Így járt egy kollégám. Ajándékba kapott notebookot USA-ban, csak sajnos valamiért kint hagyta ismerősnél. Utánaküldték postán, s a vám lecsapott rá, ki kellett fizetnie. Ha magával hozza, nincs semmi gond. Szerencse kérdése is lehet. Meglepő, de egyszer egy márkás cipő San Diego-ból a negyedik napon megérkezett hozzám, s nem is akárhogyan, a DHL hozta háztól házig (mellesleg az a DHL-es, aki a cégemnek szállított nap, mint nap). Nekem eddig pozitív tapasztalatom az Ebay-el. Indonéziából is jött cucc.

Egy dolog azonban lényeges: a Magyar Posta hajlamos a kapuban (!) hagyni a csomagot. Nem vagyok otthon, azt felteszik a kerítésre, hát bárki elviheti. Szerencsére nem vitték el a helyi svéd kisebbség lopásból élő fattyai.

2012. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!