Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit hova írjak az adóbevallásban?

Mit hova írjak az adóbevallásban?

Figyelt kérdés

Azt hittem, megcsinálom egy perc alatt, dehát...

2008-ban csak táppénzt, gyást és gyedet kaptam egész évben, kaptam is róla egy kimutatást az Egészségbiztosítási Pénztártól, ezek vannak rajta:

Más bérjövedelem: 784055 Ft

Levont adóelőleg: 27729 Ft

A kifizető által az adóelőleg levonásánál figyelembe vett kedvezmények-

adóelőleg (számított adóelőleg) 141129 Ft

adójóváírás 113400 Ft


levont magánnyugdíjpénztári tagdíj 19299 Ft

levont nyugdíjjárulék: 3618 Ft


Sajnos nem boldogulok vele, nagyon megköszönném, ha valaki elárulná, mit melyik sorba írjak. Tudom, hogy erre van a könyvelő, dehát elszámoltam magam... Köszönöm.


2009. máj. 20. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Lekapod az ABEV-et az apeh honlapjáról, mellé a 0853-as űrlapot. Kb 3 számot kell beírni:

más bérj: 4. sor

levont adóelőleg:55. sor

adójóváírás: 29. sor (12 hónap a jogosultsági hónapok száma)


Ezeket beírod, és kinyomtatod. (Ha nincs nyomtatód, akkor is könnyebb kitölteni, mert ha máshova is be kell írni, akkor könnyebb csak végigmásolni az egészet)

2009. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt töltsd le, és másold le (és persze az adataiddal egészítsd ki):

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. máj. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget!
2009. máj. 20. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!