Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kinek a hibája, ha rossz...

Kinek a hibája, ha rossz adókategóriában számolták a fizetésemet?

Figyelt kérdés
Most derült ki, hogy az APEH-nek több mint 100 ezret kellene befizetnem, mert rossz adósávba soroltak a gazdaságisok, ez most derült ki. Nem elég, hogy ezentúl kevesebbet kapok (ha átsorolnak a "jó" adósávba), de még ezt is fizetnem kell(ene). Egyszer már volt pár éve egy hasonló, mikor év elején megkérdezték, hogy havonta vonjanak vagy év végén, és én a havonkénti vonást választottam, mégse úgy csinálták, és fizethettem 120 ezret. Első dühömben azt mondtam most a gazdasági vezetőnek, hogy miért nem az fizeti ki, aki elnézte?
2009. máj. 19. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de az APEH-et nem érdekli hogy kinek a hibája; neked kell befizetned. Azt hiszem, 100ezer fölött kérhetsz részletfizetési kedvezményt az adóbevallásodban.
2009. máj. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy a "gazdaságis" nem úgy csinálta, ahogy kérted, de felnőtt ember vagy már, megkapod minden hónapban a papírodat, neked kellett volna ellenőrizni, hogy úgy vonják-e ahogy neked a legjobb. Az adóbevallásodért is te vagy a felelős.
2009. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A bérszámfejtő számolta el, de a te hibád, hogy nem szóltál, hogy rossz. Ugyan az előbbinek ez a szakmája, de neked, minden hónapban át kell(ene) nézned a bérfizetési jegyzéket és szólni kéne, ha nem jó valami, viszont ha szóltál és ettől függetlenül nem jól számfejt, akkor az az ő sara.

Igen, jól érzed a benne a csavart, de a saját jól felfogott érdeked, hogy naprakész legyél az adósávok, adójóváírás és társai ügyében, különben adóév végén fizethetsz, mint a katonatiszt.

2009. máj. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy felnőtt ember vagyok (szeretem az ilyen új információt hordozó megjegyzéseket), csak ez állandóan változik is, ráadásul évek óta jó volt így, most hirtelen nem tudom, miért nem jó. De sebaj, a legjobb megoldás, ha bérszámfejtővé képeztetem magam. Meg villanyszerelővé. Meg informatikussá. Meg ...
2009. máj. 19. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:
tavalyelőtt én a főállásom mellett elmentem másodállásba dolgozni egy kölcsönző céghez. rávezették a szerződésemre, hogy másodállás, tudtak a főállásomról, hiszen a főnökömtől is bekértek egy papírt. Mindezek ellenére adójóváírást kaptam tőlük, természetesen minimális adót fizettek utánam. De mivel a főállásom is fizette za adójóváírást, így jóval többet kaptam, mint lehetett volna. Több mint 80ezret kellett visszafizetnem, mert s@ggfejek voltak. Persze én is hibás vagyok, nem szoktam a bérpapíromat nézni, úgysem értem értem mi van rajta, mert tök nagy összevisszaság az egész. Én is nagyon örültem, gondolhatod...
2009. máj. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát igazából nem árt meg senkinek ha otthon van az adó világában! Mert sajnos előfordul ilyen és ha nem figyel az ember elszúrhatják a mhelyen!
2009. máj. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!