Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkanélküli segélyt is...

A munkanélküli segélyt is bele kell vennem az adóbevallásba?

Figyelt kérdés
Egyszerűsítettet kértem, és az apeh szemmel láthatólag nem foglalkozott a dologgal. Javítsam ki, vagy higyjek nekik?
2009. máj. 16. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

A segélyeket nem kell belevenni. Segélyt kaptál?

Nem. A munkanélküli az járadék. Be kell venni (gondolom, küldtek az adóhoz kitöltési útmutatót is: akkor azt add az Apechnek).

2009. máj. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Járadék, jogos, pardon, ezt sosem tudom megjegyezni :)

Édesek, akkor ők kihagyták belőle (vagy csak leszarták, mert az év utolsó 3 napjára járt csak). De erről kellett volna akkor valami papírt kapnom a munkaügyről, nem? Volt melóhelyemen is adtak papírost, hogy az éves adóbevallásnál ezt és ezt kell beírni ilyen és ilyen jogcímen...

2009. máj. 16. 16:37
 3/6 anonim ***** válasza:

3 nappal újév előtt rúgtak ki?

Bravó!

Akkor is bele kell venni - vedd csak bele, különben te leszel a hibás.

Már rég meg kellett volna kapni a papírokat róla.

2009. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neeem, nem rúgtak, én léptem ki, és még októberben, csak mivel nem volt hajlandó a cég közös megegyezéssel elválni, kaptam 2,5 hónap "büntit", utána járt csak a munkanélküli.
2009. máj. 17. 09:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Munkanélküli járadék, álláskeresési járadék helye az adóbevallásban: 04. sor.

Ha rögtön 1 nap, akkor is kell küldeni. Kérheted a munkaügyi központ helyi kirendeltségén.

A munkanélküli járadéknál adójóváírást is érvényesíthetsz. (Tehát ha decemberben legalább egy napot munkanélkülin voltál, akkor 1 hónap adójóváírás megillet erre az időszakra.)

Bocs a stílusért, de fasza helyed lehetett, ha még a 2,5 hónap "büntit" is bevállaltad a szabadulásért.

2009. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudtam ugyan, hogy lesz "bünti", de az sem tartott volna már ott. Kollegák tavaly év végén havi 50 túlórákat nyomtak, amiből mindenképpen ki akartam maradni...

Köszi szépen :)

2009. máj. 20. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!