Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adó-visszatérítés engem...

Az adó-visszatérítés engem illet e vagy sem?

Figyelt kérdés
A cég ahol dolgozom 80e Ft bruttóval vagyok bejelentve,az átutalásom 63140 Ft.Mint mindig most is a cég intézte az adóbevallásomat,be is vittem minden papírt(önkéntes ny pénztár,generáli megtakarítás).Aztán vártam az államtól a pénzemet ami meg is jött a számlámra a munkabéremmel együtt.10060Ft-ott kaptam.Felhívtam a cég könyvelőjét és mondta,hogy amit vártam pénzt az a munkabéremmel együtt küldték el ezért a magas átutalás és a várt összeg 36720Ft.Aztán beszéltem a cég vezetőjével gondoltam akkor csak egyeztetek vele,hogy akkor a hónap végén mennyit kapok a borítékba.Azt mondta,hogy ennyivel kevesebbet mert ez az összeg őket illeti.Miért kérdeztem hiszen ez az én megtakarításom és semmi köze a cégnek hozzá ezt az állam,Apeh adja nekem a munkáltatón keresztül.Illetve ha nem a cég intézi az adóbevallásomat hanem én akkor a cég nem is tudja ezt az összeget és megmarad nekem.A válasz amit kaptam az az volt,hogy mivel én nem fizetek semmit magam után és ezt a cég intézi,fizeti így ez az összeg hivatalosan az enyém de a cégnél marad.Mit mondjak csalódott voltam és nem tudok mit tenni.Ezúton is várom a segítségeket.Köszönöm.
2009. máj. 13. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Marhaság.

Ott követted el a hibát, hogy amikor aláírtad a bevallást, akkor meg kellett volna nézned, hogy a visszatérítést milyen számlára utalják és a tiédet kellett volna beírni. (Nem is hallottam egyébként eddig, hogy a cég a saját számlaszámát írja be)

Mivel a megállapodásotok (utalás+boríték) kicsit szürkécske, így nem hiszem, hogy olyan nagyon tudsz reklamálni.

2009. máj. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én első

Gondolkodom, hogy hogyan tudnád megfogni őket, de semmi nem jut eszembe, hiszen ők "hivatalosan" átutalták neked a pénzt. A borítékba kapsz kevesebbet, amit nem bizonyíthatsz.

Egyébként ez nem őket illeti, hiszen a te fizetésed a bruttó és nem a nettó. Az, hogy nem az egész összeget kapod meg és te utalod, hanem a cég mindjárt levonja és elutalja az csak technikai megoldás.


Ha viszont legközelebb esetleg plusz befizetésed lesz (mert pl. máshonnan is van béred) akkor jogosan mondhatos nekik, hogy akkor ez is nekik kell állniuk, hiszen, ha a mínusz az övék, akkor a plusz is.

2009. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket.A cég könyvelője már az elején mellém állt és nekem adott igazat ill ő tisztában van a pénzkövetelésem jogosságával.Meg is igérte,hogy beszél a cégvezetővel.Önadózó nem lévén csak a saját számlámra és a cégen keresztül küldi ki az Apeh a pénzt.De a cégnek ez nem kerül semmibe sőt ennyivel kell kevesebbet fizetnie az Apeh-nak.Ezt utólag tudtam meg.Na de mindegy.Azóta a főnőköm belátta,hogy igazam van és elnézést kért,hogy a saját kútfőjéből gondolta rosszul a dolgokat.
2009. máj. 14. 12:03
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Adóbevallást sosem bízzuk a cégre, legfeljebb megbízható, hozzáértő ismerősre.

2. Munkaügyi bíróság.

2010. júl. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!