Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen módon tudok számlát...

Milyen módon tudok számlát kiállítani?

Figyelt kérdés
Jelenleg alkalmazott magánszemély vagyok, de ha informatika szolgáltatásról számlát szeretnék kiállítani a későbbiekben, akkor mi a teendő? egyéni vállalkozás? vagy cégalapítás? Az elején még alkalmazottam se lenne.Továbbá a számlaadáshoz kell valami program? vagy van valami egyszerűbb módja is?
2011. nov. 1. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Ha továbbra is alkalmazott maradsz, akkor szerintem legegyszerűbb, ha önálló tevékenységet folytató magánszemély (adószámos magánszemély) leszel.

A számlaadáshoz elég egy számlatömb.

2011. nov. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
informatikai szolgáltatást nem lehet adószámos magánszemélyként végezni! Csak egyéni vállalkozóként lehet.
2011. nov. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor egyéni vállalkozónak kell lennem? és kell könyvelő hozzá? sajnos nem vagyok otthon ezekben.
2011. nov. 2. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a főállású munkahelyed megmarad, akkor az egyéni vállalkozás a jó, mert így kevesebb járulékot kell fizetned, mivel a munkahelyed fizet elsődlegesen. Számlát adószám birtokában tudsz kiállítani, ami ugye kell ahhoz, hogy egyéni vállalkozó legyél. Számlák kisvállalkozók számlatömbben állítanak ki tollal, amit papírboltban vagy nyomtatványboltban meg tudsz venni. Adószámot az adóhivatalnál kell kérni. Egyéni vállalkozói igazolványt kell igányelni a jegyzőnél először és utánna adószámot. Ha nem értesz hozzá, akkor mindenképpen kell egy könyvelő, mert pl. ügyfélkaput is kell nyitnod és elektronikusan beadni egy csomó nyomtatványt, aminél figyelni kell a határidőket, meg kiszámolni, hogy mennyi járulékot és adót kell fizetned és mikor és milyen számlaszámra.
2011. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valadzokat! Annyi meg,hogy ezt..a.kezzel.irt.szamlat.ugye rendesen eltudjak szamolni a cegek,mint koltseg?!
2011. nov. 3. 10:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Természetesen. Ha az adott tevékenység szempontjából elsámolható a számlán lévő áru/szolgáltatás, akkor tök mindegy, hogy kézzel írott vagy gépi.
2011. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!