Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megkaptam 2példányban az APEH...

Megkaptam 2példányban az APEH által készített bevallásom, mind 2 példányt vissza kell küldenem? És a "vonalkódon"kell aláírni minden oldalt?

Figyelt kérdés

"Nyilatkozat a szem jövedelemadó kötelezettség részletekben történő megfizetéséhez"-ezt is ki kell töltenem?

tudom,nem vagyok egy egyszerű eset,de mentségemre váljon,hogy Szlovák vagyok,és nem nagyon értem az itteni rendszert.Köszönöm az érthető és egyszerű segítséget.


2009. máj. 3. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van fizetendő SZJA különbözeted, és azt nem tudod (akarod) egyszerre megfizetni május 20-ig, akkor kell kitölteni a nyilatkozatot a részletfizetésről a maximum amit lehet kérni a 4 havi részletfizetés, de ez csak 100.000 Ft fizetendő adókülönbözet alatt lehetséges. Ha visszakapsz adót, vagy nullás a bevallásod, akkor ezt nem kell kitölteni.
2009. máj. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az APEH az általa nyilvántartott adatok alapján készítette el helyetted a bevallást. Szükséges a nálad lévő igazolásokkal egyeztetni és ha jók az adatok,akkor aláírva (sztem csak egy példányt,mert nálad is kell maradni 1nek)kell visszaküldeni.A "vonalkódon" az Apeh érkezteti. Keress a nyomtatványon (általában a lap alján található) adózó aláírása -vonalazott- sort és ott kell aláírni.
2009. máj. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
8:23 vagyok. A kérdezett nyomtatványt csak akkor kell kitölteni,ha annyi adótartozásod keletkezett, amit nem tudsz egyszerre kifizetni. Ja' és utom,hogy a nyomtatvány első lapján van egy erre vonatkozó kérdés,azt is be kell x-elni a részletfizetés kérése miatt.
2009. máj. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak 1 példányt kell nekik visszaküldeni, hisz nekied is meg kell őrizned egyet. A főoldalon, ahol aza adataid vannak, alul kell aláírni csak.
2009. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy példányt kell visszaküldeni, hiszen egy marad neked is , amit 5 évig meg kell őrizned. A bevallást a főlapon kell aláírni, ott ahol "az adózó aláírása" vonal van. A vonalkódra nem igen ajánlatos írni, hiszen az apeh azzal dolgozza fel a bevallást egy beolvasó gép segítségével és ha ráírsz akkor nem tudja beolvasni (persze más módon fel tudják dolgozni, de nem szerencsés ott aláírni) Az említett nyomtatványt pedig akkor kell kitölteni és visszaküldeni, ha nem tudod kifizetni az adót, már he fizetned kell, és akkor részletekben is be tudod fizetni.
2009. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!