Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » ÁNYK beállítása hogyan? Lásd...

ÁNYK beállítása hogyan? Lásd alant.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy bt-nek vagyok a beltagja, ügyvezetője, vagy nevezzük, ahogy akarjuk.Az APEH tavalyi évben felfüggesztette az adószámomat, mert 2010.03.31-napján helyszíni ellenőrzés során nem találták a cégre utaló postafiókjelzést, vagy képviselő nevét a megadott lakcímen.Tegnap kaptam egy levelet tőlük, miszerint a 11T201T-nyomtatvány kitöltésével és beküldésével ismételten megállapíttathatom a cég adószámát.Az ÁNYK-t letöltöttem, és a melléklet linken látható oldal kitöltésénél elakadtam :


[link]


Ide, a Törzsadatokhoz mit kell írnom : a cég nevét, tehát pl . ideoda BT, vagy a sajátomat? Milyen adószámot írjak, ha a cégé fel van függesztve? Az Egyéb adatok-nál meg kell adnom azt a bankot, illetve számlaszámot, ahol vezetik a cég számláját, vagy ez csak egy általános kérdés?És egy utolsó kérdés : az F01-lapot csatolnom kell, amin az ÁFA-választását jelölöm. Ez mi lenne?


Előre is köszi minden segítséget.


2011. aug. 9. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:

BT-nek kötelező könyvelőt tartani, kettős könyvvitelt csak mérlegképes könyveli csinálhat. A könyvelő dolga az ilyen bevallások elkészítése is.

Esetleg a NAV infovonalán próbálkozz, szerintem hasznosabb tanácsokat kapsz.

2011. aug. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Én különben elképzelni sem tudom hogy így hogyan készítittitek el a beszámolót, vagy hogy könyveltek, és különben törvény előírja hogy nektek is kell könyvelővel. A könyvelő valóban költségként jelentkezik nektek, de így az ilyenekkel nem is kellene foglalkoznotok, mert nektek a feladatoktok csak a bt, vezetése. Keress fel egy könyvelőirodát
2011. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csillagvirág! Könyvelőként mondom neked, hogy ilyen nincs hogy te kérd vissza az adószámodat ráadásul ezen a nyomtatványon. Ha 2010 03 31 óta semmi nem történt, akkor te arról kaptál levelet hogy megindult a cég kényszer végelszámolása..... Létszike utána nézni mert ilyen nincs. Ismét megállapítani a cég adószámát ahogy te írod nem így szokták. A hiányt kell pótolni, elhárítani, és azt igazolni mindenféle egyéb nyomtatvány nélkül. esetleg priviben tudok többet mondani ha elküldöd a levelet amit kaptál.
2011. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!