Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan is működik pontosan...

Hogyan is működik pontosan egy adás-vétel? Milyen költségek vannak?

Figyelt kérdés

Szeretnénk venni egy zártkerti ingatlant (hétvégi ház).

Ma kiderült, hogy nem egyben van, hanem 2 külön helyrajzi számon.

Az egyik kaszálóként van bejegyezve, a másik szőlős és gyümölcsösként.Csakhogy szőlő ott nincs és nem is lesz, mert mi nem értünk hozzá.De valaki mondta, hogy a szőlős jövedéki-adó köteles.Ilyenkor át kell jegyeztetni a telket?

Hol kell intézni?Mennyibe kerül?

A földhivatalban semmit nem mondtak.

Továbbá az is érdekelne, hogy adás-vétel után mitől függ az illeték?Hány %?Mi alapján határozzák meg?

Egyáltalán mi a teendő ilyenkor?

Köszönöm!


2011. aug. 4. 17:16
 1/1 anonim válasza:

Szerintem zaklasd tovább a földhivatalt, az apeh-ban is tudnak erről tájékoztatást adni (06-40/42-42-42), esetleg bemehetsz az illetékes önkormányzat jegyzőjéhez, mert neki is illene tudni az ilyet.

Vagy esetleg elolvashatod az illetéktörvényt, hátha van benne ilyen...

Remélem, hasznosnak találtad a válaszomat. Tudom, hogy nem válaszoltam konkrétan, de talán valami támpontot sikerült adnom, hogy hova is fordulhatnál segítségért.

2011. aug. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!