Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ügyfélkapu lekérdezés, hogyan?

Ügyfélkapu lekérdezés, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bementem az okmányirodába, és kértem egy ügyfélkapus regisztrációt. (Magyarország.hu) Meg is kaptam, de vannak dolgok amiket nem találok, illetve nem is tudom, megtudom-e nézni. Az OPE részével elboldogultam, látom, hol, mikortól meddig voltam bejelentve a munkáltatóimnál, engem azonban az is érdekelne, hol tudom megnézni a Nemzeti Adó és Vámhivatalnál, hogy valóban kifizették-e a járulékokat? Érdekelne a nyugdíj is stb… Tehát mondjuk úgy, az Apeh részt hol tudom ellenőrizni? (Az eBEV oldalig eljutottam, de itt már segítségre lenne szükségem.)

Előre is köszönöm.


2011. máj. 27. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezeket a dolgokat nem tudod megnézni, nincsenek benne az ügyfélkapu rendszerében. Csak azt tudod, hogy melyik cégnél mettől meddig voltál bejelentve, illetve hogy milyen egészségügyi ellátásban volt részed.
2011. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az Ebev-szolgáltatásokon belül a szolgáltatások "fülön" belül a járulékadat-kivonatot kell keresned. Az új lekérdezésre kattintasz, és beállíthatod, hogy mikorra szeretnéd kérni.

Itt azt tudod megnézni, hogy milyen járulékokat vontak tőled (tehát nem azt, amit be is fizettek). Azonban ez nem naprakész, több hónapos elmaradás van az adatok feldolgozásában.

2011. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy a munkáltatód bejelentette a foglalkoztatásodat, attól kezdve minden hónapban be kellett küldenie egy bevallást a részedre kifizetett munkabérről és annak járulékairól. Van a bevallásnak egy összesítő része, amelyben az összes bejelentett alkalmazott után fizetendő Ft-ok vannak feltüntetve. Ezeket a járulékokat a munkáltatónak be is kell fizetnie egy tételben, nem pedig emberekre osztva. Ha rendszeresen fizeti, akkor oké, ha nem, az apeh a munkáltatón fogja behajtani.
2011. máj. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!