Már a cég tevékenységi között lehet egy tevékenység, ha az működési engedély köteles, de (még) nem csinálom?
Ugyan hogyan vonhatnák vissza azt a működési engedélyt, ami nincs is meg?
Az engedély a tevékenység végzéséhez kell és nem ahhoz, hogy az szerepeljen a cég tevékenységei között. Egyébként a cég olyan tevékenységet is végezhet, ami nem szerepel a társasági szerződésben, elegendő a NAV-hoz bejelenteni.
Nem azt az engedélyt, ami nincs meg. Arra gondoltam, hogy pl. súlyos szabálytalanságok esetén egy üzletet be is zárathat a hatóság, ilyesmi.
Egyébként se látom értelmét, minek kéne feltüntetni olyan tevékenységi kört, amit nem végez valaki, pláne ha engedélye sincs rá. Ez csak olyan kérdésekre adhat okot egy ellenőrzésnél, hogy "na, látom, - mondjuk - vegyszerfeldolgozó tevékenységi köre is van, na akkor mutassa az engedélyt meg a berendezéseket!" Haszna meg nincs annak, hogy ott szerepel.
Az APEH meg egy dolog, de a cégeket meg nem az APEH tartja nyilván, hanem a cégbíróság, vagy a KEK KH. A működésre vonatkozó ellenőrzés meg a jegyző feladata. És bár nem tudjuk milyen cégről van szó, de még egy egyéni vállalkozói bejelentő adatlapon is be kell ikszelni azt a nyilatkozatot, hogy "blablabla, ilyen meg olyan büntetőügyben nem voltam elítélve, kijelentem hogy minden szükséges engedéllyel rendelkezem a tevékenység végzéséhez" stb.
Innentől kezdve meg őket nem ÉRDEKLI, hogy te végzed-e, vagy se. Az a lényeg, hogy lenyilatkoztad, hogy minden szükséges engedéllyel rendelkezel azokhoz a tevékenységi körökhöz, amiket bejelöltél. És büntetnek, ha nem tudod ezeket megmutatni.
Lehet.
2009 decemberében alakult a cég, a társasági szerződésben már benne volt olyan tevékenység is, ami engedélyköteles.
Az üzlethelyiség 2010 áprilisában lett kibérelve.
Akkor kellett bemenni a helyileg illetékes önkormányzathoz.
Mivel már egyablakos ügyintézés van, a szakhatóságokat nem a cégnek kellett felkeresnie, hanem az önkormányzat értesítette őket.
A vízmintát nekünk kellett bevinni, de a többi ellenőrzésre kijöttek (előzetes értesítés nélkül), a tevékenység folytatásához szükséges végzettséget igazoló okiratokat is a helyszínen nézték meg.
Pár hétre rá küldték ki a határozatokat, hogy minden OK.
Annyiból jobb, hogyha a társ.szerzben felveszitek a tevékenységi kört, hogy van olyan beszállító aki cégbírósági végzést/cégkivonatot kér ahhoz, hogy viszonteladója lehess. Ha nincs benne feltüntetve az általuk kért tevékenységi kör, nem vesznek fel a partnerlistára. Próbálkozhatsz a NAVos bejelentési papíroddal, de sokkal több kört kell futnod vele, hogy felvegyenek viszonteladónak.
Köszönöm a válaszokat.
"Egyébként se látom értelmét, minek kéne feltüntetni olyan tevékenységi kört, amit nem végez valaki, pláne ha engedélye sincs rá"--- azért venném fel, mert most alapítom a céget, (tevékenységet felvenném), ezzel egy időben intézném a működési engedélyt is, csak az nem 2nap..
Tehát pl cég megalakul kb egy hét alatt, de a műk.eng.-hez 1 hónap kell, akkor pl. 3hétig ugye nem is végzem a tevékenységet...
De a válaszok alapján nem baj, ha már felvettem. Ha nem muszáj, akkor nem módosítgatnék sem a cégbíróságnál, sem a navnál 3hetente, hogy még ez meg ez a tevékenység lenne..
Egyébként ezt nem tudtam, hogy néhány viszonteladónál/hoz a társasági szerződés kell, és nem elég a nav papír. Mondjuk ez tipikusan jellemző a magyar bürokráciára, mert míg a társasági szerződést módosítni x pénz és sok macera, addig a navnál bejelenteni ingyen van és "pár perc" a neten...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!