Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Önbevallást hogyan/hol kell...

Önbevallást hogyan/hol kell csinálni? (adóamatőr vagyok)

Figyelt kérdés

Soha életemben nem adóztam, fogalmam nincs, hogy hol és mit kell csinálni.


Internetes munkám lenne, de addíg nem merem elkezdeni, míg nem tudom biztosan az adózás menetét, mert mindenki többszázezres bírságokkal ijesztget engem. Az APEH is...


Az internetes "munkám" szerződése szerint nem áll fenn köztünk munkajogi viszony, de azt azért megemlítik, hogy minden adókötelezettség engem terhel. Én már eleve azt sem tudtam, hogy ha a bankszámlámra pénz kerül vagy adót vagy illetéket kell fizetni. Mindegy.


APEH-ban azt mondták, hogy csak akkor tudnak bármit mondani, ha én megmondom, hogy a "munkáltatótól", akivel nem állok munkajogi viszonyban, milyen jogcímen kapom a kifizetést.


A "munkáltatótól" megkérdeztem, azt mondta, hogy nincs jogcím, mert a náluk tevékenykedő emberek nem állnak velük alkalmazotti jogviszonyban, így az adózás önbevallásos úton történik.


Eddig rendben minden, csak azt nem tudom, hogy mit jelent az önbevallás. Illetve halvány elképzelésem van, csak nem tudom, hogy azt hol, illetve hogyan kell intézni és ez vajon újabb plusz költséget jelent e.


Az APEH-ba már nem szívesen kérdezősködök, mert már kétszer is voltam ott "tájékoztatás" címen, de semmit nem tudtam meg tőük, ködösen, megfontoltan és gyanakvóan beszélnek mindenről, mintha kb az lenne írva a homlokomra, hogy ADÓCSALÓ, arról nem is beszélve, hogy annyi szakkifejezést használnak egy mondatban, hogy szellemi fogyatékosnak érzem magam, mikor velük beszélek, nem értek semmit.


Kérem, valaki segítsen. Előre is köszönöm.


2011. máj. 13. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Van egy úgynevezett munkáltatód, akivel nem állsz munkajogi viszonyban.Akkor viszont nem értem.milyen szerződésetek van?Tényleg az a fő kérdés, hogy milyen jogcímen fizet neked.Ennek benne kéne lenni a szerződésben.Megcsinálsz egy valamit, és ezért ő fizet, de mit is? Bért , megbízási díjat vagy mit??
2011. máj. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg fontos, hogy mi alapján fizetnek! Olyan nincs, hogy egy cég egyszer csak utal valamennyi összeget valakinek! Hogyan számolják el a kifizetést?

Ha nem vagy alkalmazott, akkor vagy megbízási szerződés kell, vagy számlát kell adnod.

Ha megbízási szerződésed van, akkor neked csak adóznod kell, ha számlát adsz, akkor meg vállalkozónak kell lenned.

2011. máj. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon fiatal és naiv vagy, ha az APEH-nál érdeklődtél.Feleslegesen ne hívd fel magadra a figyelmüket!Könyvelő vagyok. A szerződésből ha beírod ide a fizetésre vonatkozó pontokat, akkor meg tudom mondani, hogy mi ez, és hogyan kell adóznod utána.Arra ügyelj, hogy semmi személyes dolgot ide ne írj, tehát nevek, konkrétumok nélkül, csak a fizetés jogcímére lennék kíváncsi.
2011. máj. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, privit is írhatsz!
2011. máj. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Írtam privát üzenetet.
2011. máj. 14. 10:35

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!