Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiutalás előtti áfa ellenőrzés...

Kiutalás előtti áfa ellenőrzés hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Most lesz az első ilyen ellenőrzésem. Mire kell figyelnem? Gond lehet-e az, ha az előző időszakban a pénzügyi rendezetlen áfák közt van olyan számla ami már rég ki van egyenlítve, csak nem volt összepárosítva az utalás a számlával, így a listán kiegyenlítetlennek látszott a bevallás benyújtásakor? Ha azóta helyreraktam és viszem a szállítói folyószámlát, bankkivonatokat amin látszik a kiegyenlítés kelte, ideje: minden rendben lesz?
2011. máj. 8. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Az alábbi fórumon több tapasztalat olvasható..


Kiutalás előtti ÁFA ellenőrzés

[link]

Javaslom az alábbiakat is átolvasni..

7006/2008. (AEÉ 12.) APEH irányelv

a kiutalás előtti áfa ellenőrzések elvégzésének elősegítésére

[link]

2011. máj. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sztem itt senki nem fogja neked azt mondani, hogy biztosan mindent rendben fognak találni, mert ha az jó is, (nem akarlak elrémíszteni, de ott két ismert mondás van) Aki keres, az talál! (és ők igen szorgalmasan szoktak keresni). A másik mondás: Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel.

Bocs, de voltam egy párszor náluk, csak akkor nyugodtam meg, ha az írásos határozat, vagy legalábbis az ellenőrzési jegyzőkönyv a kezemben volt, és ott nem szerepelt olyan tétel, amely adóhiányt, vagy bírság megfizetését írta.

Szurkolok nektek!

2011. máj. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindkét hozzászólást köszönöm szépen! Én is nagyon remélem, hogy minden rendben lesz, csak tartok tőle mert még nem estem át a tűzkeresztségen, nem tudom mi vár rám...
2011. máj. 8. 22:07
 4/8 anonim ***** válasza:

19,00 vagyok!

Legközelebb: "az összeg kiutalását nem kéred" szövegrészt x-eled.

Amikor a bevallást feldolgozták (folyószámla-egyenleg lekérés) akkor az áfa-többletet 17-esen átvezetteted járulékokra, SZJA-ra. Amíg abból tart, ilyen jogcímen nem kell utalni, a vállalkozónak "így jön vissza" a pénze. Vagy otthagyod többletként, és a következő n.évben nem, vagy csak ennyivel kevesebbet kell utalnia.

Ezzel elkerülöd a kiutalás előtti ellenőrzést és a vele való idegi megterhelést!

2011. máj. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
már az átvezetések zömét is ellenőrzik... nem kell tőle megijdeni ennyi ha bibi van akkor ez van, akkor ráérünk azt kezelni. De nem szabad áfát visszakérni mig olyan tételied vannak amit nem tudsz párositani. :((
2011. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az áfát mindig kikérték eddig is, míg másnál könyveltek, mert csak közösségen belüli értékesítésük van. Én is úgy tudom, hogy tökmindegy, hogy átvezetés vagy kiutalás kérése: ugyanúgy megnézik. :( Nem is a megnézéssel van a bajom, mert tudom, hogy rendben van (rendben kéne lennie), nincs benne "mutyizás", de ahogy már korábban írta valaki: ha keresnek találnak is valamit...
2011. máj. 9. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Ritka, hogy minden tételt átnéznek, különösen, ha egy egész negyedévről van szó. Inkább csak szúrópróba-szerűen kiragadnak belőle néhány (15-20) tételt, persze a nagyobb összegeket nézik először.

Vidd a kinyomtatott tételes analitikát és természetesen a számlákat, ill. a bevallásod saját példányát. (... és imádkozz).

Egyébként, ha a fellelt hiba adó-összege az 1000.- Ft-ot nem éri el, akkor azt a tételt nem jegyzőkönyvezik. Ha azonban találnak pl. 12 db x 100.- Ft eltérést az ő kárukra, az már összességében több mint 1000.- Ft, akkor szépen beírják mind a 12 tételt.

Nem hiszem, hogy gubanc lesz, csak az ördög nem alszik.

2011. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Csak hogy ne menjek el szó nélkül, ha már ennyi bíztató szót kapok, beszámolok mi volt: Ma voltam ellenőrzésen. Tényleg nem pipálták le az analitikát, de átlapozta az egész negyedévet (nem volt sok számla). Az előző időszaki kiegyenlítetlenek kiegyenlítését meg sem nézték. Szerződéseket várnak még a szolgáltatásokhoz, mert azt nem vittem és igazán magam sem tudom miből áll pl. a "projektmenedzselés"... Az ügyintéző valami főtanácsos nő volt és problémázott azon, hogy miért van kevés bevétel és miért sok költség számla. Miért is kellene a magyar államnak finanszírozni ezt, ha a cég csak az EU-ba számláz szolgáltatást és nincs belföldi értékesítési árbevétele... átfogóval riogatott, de még nem zárták le a jegyzőkönyvet, várja a szerződéseket és majd meglátják...

2011. máj. 12. 12:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!