Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üzlethelyiséget szeretnék...

Üzlethelyiséget szeretnék bérbe adni. De nem szeretném ha a fizetésemhez csatolódna a bérleti díj. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetne megoldani? Valakitől hallottam hogy vállalkozásként kéne kiadni...
2011. máj. 7. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
adószámos magánszemélyként, fix 25% adóval
2011. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fix 16% a SZJA, szerintem azzal jobban jársz, ha odacsapod mellé, máshogy többe kerül, és plusz adminisztrációval jár.
2011. máj. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kértem adószámot. meg úgy akarom kiadni mint magánszemély. de azt mondják hogy ingatlan bérbeadásból származó bevétel hozzámegy a fizetésemhez....Akkor ezek szerint nem megy hozzá? Csak adózok 25%ot a bevétel után és kész? Vagy ha a fizetéshez hozzáteszem akkor csak 16%-ot adózok utána?

Kérdező voltam.

2011. máj. 7. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Idén már nincs ilyen lehetőség, hogy elkülönülten adózz. Az ingatlan bérbeadásból származó jövedelem már CSAK összevontan adózik, tehát a fizetésedhez adódik.


Szuperbruttósítani kell, de van lehetőséged 10% költségátalány levonni a bevételedből mindenféle bizonylat nélkül, és ezután 16 % szja-t kell fizetni.

Vállalkozóit emiatt nem érdemes kiváltani szerintem, mert macerás

2011. máj. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!