Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb-t visszamenőleg behajthatják?

Tb-t visszamenőleg behajthatják?

Figyelt kérdés
Tavaly nyár óta nincs tanulói jogviszonyom, még nem tudtam bejelentettként dolgozni, és az apehnál azt mondták, hogy ha magamnak akarom fizetni a tb-t, akkor visszamenőleg kell (kb 50ezer)ft-ot befizetnem. Ha találok valamilyen bejelentett munkahelyet, és elkezedek dolgozni, akkor is behajtják rajtam ezt az összeget? köszönöm a segítséget
2011. máj. 7. 00:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Igen
2011. máj. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Be bizony, szívbaj nélkül.
2011. máj. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Idézek egy tőlem okosabbat:


" Akkor kérik visszamenőleg, ha bemész az apeh-hoz, és közlöd velük, hogy két évig nem fizettél, rendezni szeretnéd. Ha nem szólsz, a kutya nem fog kérni tőled egy fillért sem visszamenőleg. Valójában az orvosnál sem lebukik az ember, hanem magát buktatja le, amikor az orvos felszólítására elmegy az apeh-hoz rendezni a tartozását. Az ijesztgetésre épül az egész rendszer, mert az adatbázis még mindig egy nagy nulla. Szóval ne izgulj. Egy barátnőm másfél év kihagyás után ment el az apeh-hoz, hogy fizetné maga után a tb-t következő hónaptól, és minden további nélkül beregisztrálták akkortól, senki nem nézett utána, hogy már az előző években sem volt biztosított."

2011. máj. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A 01:30-as válaszához:

Amikor bejelentkezik valaki a NAVhoz (APEH) járulék fizetésre, nem vizsgálják, hogy addig rendezve volt-e a biztosítása, vagy jogosult volt-e az eü. ellátásokra. A tőled okosabb valaki barátnője sem biztosított nem volt, sem jogosult (azt, hogy az a kettő nem ugyanaz, a tőled okosabb valaki tudhatta volna)

Még az orvos felkeresésekor sem kerül feltétlenül a NAV látókörébe.

Viszont az elévülési idő 5 év. És nemcsak az elmaradt járulékokat hajthatják be rajtad, valamint annak késedelmi kamatait, hanem meg is büntethetnek a bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt.

Olvasd el az alábbi linket is: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..

Az utolsó hozzászólásban "inkasszót kellett rakatnom a bankszámlámra, tehát az apeh bármikor levonhatná a tavalyelőtti kb 30ezres tbtartozásomat, és nem teszi.": Az inkasszót nem a számlatulajdonos teteti a bankszámlájára, hanem pl. a NAV, és az inkasszó azt jelenti, hogy a terhelés erejéig azonnal leveszi a pénzt az adott bankszámláról. Másrészt a NAV sokszor jó ideig nem teszi rá az inkasszót a bankszámlára (az alatt az idő alatt is számolja a késedelmi kamatot)

Kérjél az APEHtól méltányossági elengedést az elmaradt befizetéseidre.

Amíg nem találsz munkát, kérvényezd az önkormányzatnál, hogy rendezzék a TBd.

2011. máj. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm én is.
2011. máj. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
07:50 azért az inkasszó fogalmának még nézz utána ;)
2011. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

10:48as: Kérésedre a pontos meghatározás:

"Inkasszó

Olyan átutalás, melyet nem a számlatulajdonos, hanem a követelő fél kezdeményez saját bankjánál és ennek hatására a számlatulajdonos számlája megterhelődik a kötelezettség összegével."

[link]

és

"Más néven beszedési megbízás. Lényege: a jogosult kezdeményezi (tehát, akinek tartoznak) azzal, hogy a beszedés folyamatát elindítja a bankjának adott ilyen irányú megbízással.

Két fajtája létezik:

Határidős inkasszó: a kötelezett a bankjához érkező beszedési megbízás után meghatározott ideig kifogással élhet. Amennyiben ez nem történik meg, a bank teljesíti a megbízást, tehát kifizeti ügyfele tartozását, egyidejűleg megterhelve az összeggel annak pénzforgalmi számláját.

Azonnali beszedési megbízás (prompt inkasszó): ezt lehet használni jogerős határozatokból eredő fizetési kötelezettség beszedésére, a felek megállapodása alapján, valamint váltókövetelés beszedésére. Az azonnali beszedési megbízást a kötelezett nem kifogásolhatja, így bankja mindenképpen teljesíteni fogja a kifizetést, kivéve, ha ügyfele számláján nem áll rendelkezésre a megfelelő fedezet."

[link]

Azaz, nem a számlatulajdonos tetet inkasszót a saját számlájára, hanem a jogosult fél, a példában a NAV.

A NAVnak még csak az inkasszó okát sem kell közölnie a bankkal, a bank anélkül is köteles azonnal rátenni az inkasszót a számlára, a sorbaállított tételek első helyére sorolva (a bank még a saját követelési összegeit sem veheti le a számláról, amíg a NAVos inkasszó rajta van)

"5.6.1. Inkasszó


A bankszámlát vezető hitelintézet az adóhatóság azonnali beszedési megbízását a végrehajtható okirat csatolása nélkül köteles teljesíteni. Ha az adóhatóság az azonnali beszedési megbízást valós tartalmú végrehajtható okirat hiányában nyújtotta be, a beszedési megbízás teljesítése napjától a jogosulatlanul beszedett adó, költségvetési támogatás visszatérítése napjáig a késedelmi pótlékkal azonos mértékű kamatot fizet."

[link]

2011. máj. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
és ha kérek méltányossági engedményt, akkor be sem kell fizetnem az elmaradt hónapokat, vagy csak az esetleges kamatját usznám meg?
2011. máj. 7. 11:55
 9/16 anonim ***** válasza:

Magánszemélynek elengedhetik a kamatot és tartozást is.

Vagy ha nem is engedik el a tartozást, részletfizetési lehetőséget adhatnak.

A NAV megítéléstől függ, hogy mit ad:

-Elengedi a tartozást, vagy egy részét és a kamatot (v. egy részét)

-Elengedi a kamatot, a tartozásra részletfizetést ad

-Elengedi a kamatot és a tartozást egy összegben követeli

-A tartozásra és a kamatra is részletfizetést ad

-Nem enged el semmit és részletfizetést sem engedélyez

A honlapjukon olvasd el a tájékoztatót ezekről:

[link]

[link]

Itt van hozzá az adatlap: [link]

(ezt nyisd meg: Adatlap magánszemély (egyéni vállalkozó) fizetési könnyítésre és mérséklésre irányuló (vegyes) kérelmének elbírálásához (64KB))

2011. máj. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy ha van bankszámlád, akkor azt inkasszózhatja. (a bankok kötelesek kiadni a NAVnak a magánszemélyek bankszámlaszámait is)

Ha már sikerült beszednie valamennyit tőled, akkor arra már nem kaphatsz kedvezményt (azt már elvitte a NAV)

2011. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!