Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi jövedelem bevallásána...

Külföldi jövedelem bevallásának készítésekor a bruttó vagy az adóköteles jövedelmet kell-e a bevallásba beírni?

Figyelt kérdés
Egy srác adóbevallását készítem, aki nyáron munkanélküli volt itthon, kapott segélyt, de aztán télen meg kint dolgozott osztrákiában, így itthon is kell neki adóbevallást csinálni. Mivel ugye ausztriával van kettős adózást kizáró egyezmény, így csak fel kell tűntetni a bevallásban a kinti jövedelmét. DE! Az a kérdésem, hogy a kinti papírjain van bruttó bér, aztán abból vonogatnak le neki ruhapénzt, lakhatási támogatást ilyesmit, aztán ezek után van egy Adóköteles jövedelem, amiből kint fizetett is adót. Ilyen esetben az itthoni adóbevallásban a bruttó bért, vagy csak az adóköteles jövedelmet kell fentűntetni?
2011. máj. 4. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos kell adózni ha egy x napnál vagy egy x összegnél nem keresett többet a srác. A kettös adózás elkerülése csak bizonyos esetekben van. Midenképpen nézd meg mert csúnya ado jöhet pl egy 2000€-s havi fizura.

nekem 2 éve volt ugyan ez csak németországgal. aug-ig magyar cégnek dolgoztam, majd szeptembertöl a németnek, és 2000bruttom volt és ebböl kellett volna adóznom. nekem a könyvelöm azt tanácsolta titkoljuk el, és senki rá sem kérdezett. köv évben csak német bevételem volt akkor már nem kellett adóbevallást sem tennem otthon.

2011. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, csak akkor kell miatta itthon fizetni, ha az ember a két jövedelemmel már átlépi az adójóváírás határát és az így kapott többletadójóváírást vissza kell fizetni. De ha nem lépi át, akkor nincs gond nem?
2011. máj. 4. 11:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok

nem tudom pontosan, szerintem nézz utánna. én mindkét cégnél 2000 bruttot kaptam. ahogy leírtam. úgy emlékszem úgy volt hogy egy x idöt kell egy évben külföldön dolgozni.

2011. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!