Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Be kellett volna vallanom a...

Be kellett volna vallanom a külföldi munkát?

Figyelt kérdés

Most olvastam ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..


Ez ellentmond azzal, amit régebben olvastam, hogy a magyar és (esetemben) az angol adóhatóság közt nincs kapcsolat, így ha hallgatok, akkor nem jönnek rá itthon a külföldi keresetemre.

Csak 2 hónapot dolgoztam kint tavaly, legális cég, bejelentettek, bár a NI számom nem váltottam ki.

Lehet belőle bajom a későbbiekben?


2011. ápr. 1. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Be kell vallani, ha pl. folyamatosan kint dolgoznál, és ott adóznál, akkor is be kellene adni (nullás) adóbevallást.
2011. ápr. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Már az előző kérdésnél is kiírtam,hogy ha valaki év közben megy ki külföldre dolgozni vagyis otthon is adózott,és külföldön is adózik akkor otthon a külföldön ledolgozott hónapokat BE KELL vallani.

Ha az illető nem megy haza,és egész évben külföldön dolgozik,és adózik akkor nem kell adóbevallást beadnia(még nulla forintról sem)

Mint írtam én felhívtam az apeh irodát,és ott kaptam a felvilágosítást..De ha nem vagy benne biztos,akkor hívd fel te is.De ha felhívod,és elmondod,hogy külföldön dolgoztál 2 hónapot,már utána fognak nézni,hogy benyújtottad-e abban az évben a adóbevallásodat.

2011. ápr. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2011-ben változott a törvény. 90 napot meghaladó külföldi tartózkodást (üdülést, munkát, vendégséget=kinttartózkodást) be kell jelenteni és 2012-ben a 2011-es évben szerzett összes jövedelemről bevallást kell készíteni.
2011. ápr. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

És ha havonta egyszer hazajövök?

Akkor is be kell jelenteni?

2011. ápr. 2. 09:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is be kell vallani.
2011. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ma 02:03

linkelnéd nekem ezt a törvényt? Mert én lassan 4 éve élek kint,és nekem is azt mondták,hogy aki egész évben külföldön dolgozik annak nem kell adóbevallást készítenie.

A testvérem sem szólt,pedig ő az Apehnál dolgozik évek óta,és ő is azt mondja amit már itt mások is.

Csak akkor kell adóbevallást beadni,ha év közben megy ki valaki dolgozni,vagy ha csak pár hónapot dolgozott..

Annak semmi érelme sincs ha valaki évek óta kint él,az is adjon be..

2011. ápr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
OK!
2011. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Szerintem itt ezen a két linken megtalálod a választ és más érdekes dolgot is kiollózhatsz.

2011. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

20.09-nek

Köszönöm a linkeket.Átolvastam.

Idézem az előző írást

"2011-ben változott a törvény. 90 napot meghaladó külföldi tartózkodást (üdülést, munkát, vendégséget=kinttartózkodást) be kell jelenteni és 2012-ben a 2011-es évben szerzett összes jövedelemről bevallást kell készíteni."

Na erről a törvényről sehol nem olvastam,pedig tényleg átolvastam mindkét linket.


Viszont az én hozzászólásomat is igazolja az alábbi részlet

"Amennyiben egy magyar állampolgár csak ideiglenesen kíván az EU valamely tagállamában tartózkodni, az adóhatóság felé nincs bejelentési kötelezettsége."

Vagyis ha valaki egész évben külföldön dolgozik annak nem kell adóbevallást készítenie.

Abban az esetben ha év közben megy ki az illető,akkor be kell jelenteni,és ha hosszabb időre megy akkor jelezni kell.

Én ezt régen megtettem,ahogy a TB fizetését is szüneteltetem..evvel nincs is gond..

De amit írtál a törvényről ami 2011-ben változott..nos arról semmi nincs...

2011. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is újra átnéztem az egészet. A bejelentési kötelezettség már korábban is élt. Újra átnézem, mert nem szeretnék fals információt adni senkinek. Köszönöm.
2011. ápr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!