Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemély?...

Adószámos magánszemély? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

van egy barátom, olyan munkát vállalna, amihez számlaképesség szükséges. alkalmi dolog, nem folyamatos, 1-2 számlát szeretne kiállítani havonta, ezért a vállalkozás kizárt dolog. akárhogy kutatok a neten, ha találok valamit, az már elavult. szóval hogy megy ez pontosan? én vállalkozó vagyok, fizetem a tb-t, a nyugdijat és az szja-t. de neki hogy nézne ki a dolog? számlaképesként milyen fix kiadása lenne, és ha kiállít egy mondjuk 30ezres számlát, mennyit kell adóznia belőle? írhat le az adójából költségeket?


köszi a válaszokat!


2011. márc. 31. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nincs legalább heti 36 órás munkaviszonya, vagy nem nyugdíjas, akkor legalább a minimálbér után meg kell fizetnie a járulékokat (a bérből levonandót és a bér után fizetendőt is), akkor is, ha az adott hónapban egyáltalán nincs bevétele.

Ha te is vállalkozó vagy, ahogy írtad, akkor a fix kiadásai kb, mint neked, és az adózása, költségelése is.

2011. ápr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! akkor mi a különbség az adószámos magánszemély és az egyéni vállalkozó között?
2011. ápr. 1. 11:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!