Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Első adóbevallásnál mit,...

Első adóbevallásnál mit, hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

Első munkahelyem, nem tudom mit kell csinálni! MÁjusig lehet elküldeni azt tudom. Könyvelőnek odaadtuk, még nem adta vissza, de majd ha ideadja, akkor hová kell küldenem és mit kell csinálnom, mit kell mellékelnem?


Leírná valaki a lépéseket? :)


2011. márc. 30. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A könyvelő is el fogja mondani szerintem pontosan. :)


Amúgy az APEH-nek kell elküldeni, de a Te lakóhelyednek megfelelő területi illetékességükre. A könyvelő elvileg a már teljes adóbevallásodat fogja odaadni, amihez külön nem kell mellékelni semmit. Ha a könyvelőd jelzett, hogy kész van, kérdezd meg pontosan, ő biztosan fogja tudni, hogy azon a környéken hová kell küldeni.


De ha felhívod az APEH-t, lehet hogy tudnak küldeni ilyen kis csomagot, amit a már adózóknak automatikusan kipostáznak, és abban van az 1%-ról való rendelkezés is, és olyan boríték, amire nem kell fizetni semmit a feladáskor. Vagy azt mondják majd, hogy be kell menj valamelyik kirendeltségükre ezért. Ezt ők tudják..


A NAV Általános Tájékoztató Contact Centere hétfőtől csütörtökig 8.30-16 óráig, pénteken 8.30-13.30 óráig tart nyitva


* kék szám (mobilhálózatból is hívható)

o 40/42-42-42

* mobilhálózatokból a kék szám

o 20/33-95-888

o 30/33-95-888

o 70/33-95-888

* 06-1-250-9500

* külföldről: +36-1-250-9500


Bocs, ha nem voltam túl hasznos, csak láttam, hogy még nem válaszolt senki, gondoltam, amit tudok, leírom. :)

2011. márc. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm hazsnos volt, hogy akkor nem kell semmmit sem csinálnom, a könyvelő majd akkor mondja.
2011. márc. 31. 21:11
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha jár visza pénz, hová küldik? MEg kell adni bankszámlaszámot?
2011. ápr. 7. 16:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, akkor vagy a bankszámládra küldik vissza (ehhez azt meg kell adni, amire vonatkozóan van is egy rész magán az adóbevallásos nyomtatványon), vagy postai kifizetéssel kapod meg.
2011. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nah frankó, nem kapok semmit :(
2011. ápr. 7. 21:02
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt remélem nem a válaszom alapján írtad. :)

Amúgy még mindig jobb, mintha fizetned kéne.. én jártam már úgy, hogy azt hittem visszakapok, aztán fizetnem kellett, mert év közben elrontott valamit a bérszámfejtő.. :S

2011. ápr. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jaj dehogyis miattad, hanem tegnap kaptam meg a papírt. CSak érdekes, hogy munkatársam meg 13 000ret kap vissza, és ugyanolyan beosztású és órászámú mint én :(, ezért számítottam rá én is.
2011. ápr. 8. 07:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Biztosan kérted az adójóváírást, ő pedig nem.
2011. ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én tuti kértem :(. MÉg egy kérdés, adóborítékot honnan szerezhetek? Mert nem küldtek nekem :(
2011. ápr. 9. 07:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha ő nem kérte, és Te igen, akkor ugyanott vagytok elvileg, csak Te amit év közben kaptál, azt ő egyben..

Hidd el, ez még mindig jobb, mint amikor kollégád vissza is kap nem is nagyon keveset, Neked meg bődületesen sokat (kb dupláját) kell fizetned, és csak azért, mert a bérszámfejtők valamit "rosszul göngyöltek" vagy mi... én tavaly így jártam.


A borítékot szerintem max csomaggal együtt adnak illetékes kirendeltségeken. Hívd fel nyugodtan azon az elérhetőségeken őket, ezt szerintem tényleg ők tudják, hogy hova tudsz menni érte, vagy tudnak-e küldeni.

2011. ápr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!