Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 7-es adószám igénylése, miről...

7-es adószám igénylése, miről is szól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szabadúszó webfejlesztő vagyok, és azt szeretném megkérdezni, hogy és milyen feltételekkel lehet 7-es adószámot igényelni. Vállalkozást, vagy BT-t nem akarok emiatt alapítani.


És olvastam, hogy ez a legkézenfekvőbb megoldás, legalább is szerintem.


2009. febr. 23. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
7-es adószámot a vállalkozási igazolványhoz nem kötött tevékenységhez lehet igényelni mint pld. bérbeadás. Számla köteles, de nem vállalkozás.Bakosné
2009. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
Úgynevezett adószámos magányszemély csak meghatározott tevékenységek esetén lehet valaki. Ez azért jó, mert nem vagy vállalkozó, hogy csomó járulékot kelljen fizetned, csak az adott tevékenységből származó bevétel után kell adózni és természetesen az adószám birtokában számlát kell kiállítani. Az apeh ügyfélszolgálaton érdeklődj, hogy milyen tevékenységekre lehet ezt megigényelni.
2009. febr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Mivel egyetemista vagyok még, ez nem okoz problémát?

2009. febr. 26. 08:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!