Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jár-e a lakáscélú kedvezmény?

Jár-e a lakáscélú kedvezmény?

Figyelt kérdés

Tavaly letelt az öt év, amíg igénybe vehettük a lakáscélú kedvezményt. Hallottam, hogy meghosszabítoták bizonyos feltételekkel. Melyek ezek? Papírt kaptam róla, de nem igazán értelmezem.

Annak idején használt lakást vettünk, fél szocpolt is igénybe vettünk, aztán megszületett a másik gyermekünk, és őt is beszámítattuk a hitelbe.


2011. márc. 14. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Csak akkor jár újra, ha nem megelőlegező kölcsönöd volt (azaz nem vettél fel szocpolt). Mivel felvettétek, így nem jár újra az adóvisszatérítés az öt éven túl, sajnálom. :( Mi végigjártuk ezt az utat, az Apeh-ban is voltunk bent személyesen emiatt, mert biztosra akartunk menni, hogy nekünk jár. (mi nem vettünk igénybe szocpolt, mert nem akartunk gyereket, de aztán mégis lett egy gyerkőcünk) :)
2011. márc. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt van egy cikk is pont erről:


egészségpénztárba történő utalásáról rendelkeznek.

"Még mindig nagy számban fordul elő az olyan eset, amikor a magánszemély bevallásában érvényesíteni szeretné a kedvezményt, de arra már nem jogosult. Ilyen például az 5 éven túl igénybe vett lakáscélú kedvezmény abban az esetben, ha a magánszemély a szociálpolitikai kedvezményt is igénybe vette.+


[link]

2011. márc. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Én is így gondoltam, de most ti megerősítettetek benne.
2011. márc. 16. 11:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!