Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » én is számolhatok fel kamatot...

én is számolhatok fel kamatot az apehnak?

Figyelt kérdés
lógnak még egy 10essel mert az eü hozzájárulásomban túlfizetés keletkezett. telefonon elismerték, de valami papíron kell nyilatkozni hogy szeretném a pénzem visszakapni. mivel hogy ő használja a pénzem így gondolom jogos lenne ha minimum az inflációt megfizetné
2011. márc. 10. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Max két hónap után jár és a gyakorlat azt mutatja meg is adják! Ők késhetnek mi nem !
2011. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már kaptam tőlük párszáz ft késedelmi kamatot kétszer is. Szóval felszámolják maguknak is nyugi.
2011. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell kamatot fizetnie, ha a visszaigénylés után késik a visszafizetéssel.

Ha túlfizetésed van valamelyik adónemen, és nem rendelkezel róla, akkor nincs kamatfizetési kötelezettsége.

Az, hogy telefonon elismerte, hogy túlfizetésed van, semmit nem jelent. Írásban kell visszaigényelned. Ha megkapták, felülvizsgálják a folyószámlád, és ha tényleges túlfizetésed van, akkor fizetik vissza. Ha más adónemen hátralékod van, akkor azt az összeget visszatartják.

A késedelmi kamat mértéke nem az inflációhoz kötött, hanem a mindenkori jegybanki alapkamathoz.

2011. márc. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hat azert elmehet az APEH a francba. Amikor tulfizetesem volt es el telt a 3 honap az elavult. Nem kaptam vissza a penzt, nemhogy kamatot.
2011. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A túlfizetésre nem ad, ez természetes, mert nem bank! Önként adtad, a többleted visszakérhetted volna! A visszaigénylésed elbírálása után viszont, ha túl lépik a törv. határidőt, kamatot is kapsz.
2011. márc. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!