Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogos-e az öröklési illeték...

Jogos-e az öröklési illeték befizetése?

Figyelt kérdés
December 04-én vettem át az öröklési illeték fizetési meghagyást,amely 15 nap múlva lett jogerős.A parlament december 09-én hirdette ki az illeték eltörlését, amely a kihirdetés napjától lépett érvénybe. Kérdésem az,hogy be kell-e fizetni az illetéket? És ha befizettem, vissza jár-e?
2009. febr. 14. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jogerőre emelkedett be kell fizetni, illetve nem kapod vissza. A kézhez kapott fizetési meghagyást kellett volna fellebbezni jogerőre emelkedés előtt. Akkor folyamatban lévő ügynek számított volna, amire a törvénymódosítás már vonatkozna. Így sajnos ezt elbuktad. Decemberben jelent meg egy cikk a teendőkről. Bakosné
2009. febr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártunk mi is. Én úgy emlékszem, hogy a fizetési meghagyás, ha nem fellebbezted meg, akkor az átvétel napján jogerőre emelkedett. Annak nem kell fizetni, akinek december 9-én nem volt jogerős a fizetési meghagyása. Mivel mi 10-én vettük át anno az iratot a postán, már megis kaptuk az illeték kirovását visszavonó határozatot.
2009. febr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!