Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem értem az új családi...

Nem értem az új családi adózásról szóló nyilatkozat kitöltési szabályát, ha arról van szó, hogy az egyikünk veszi igénybe a másikunk lemond a kedvezményről. Hol szerepel- ez benne?

Figyelt kérdés
Mind a kettőnk munkahelyén ugyanúgy kitöltötték, hogy a párunk munkahelyével írassuk alá, de ezáltal mindketten igénybe akarnánk venni a kedvezményt. Elég bonyolult ez a nyilatkozat, kérnék segítséget, ha lehet.
2011. jan. 23. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor egy nyilatkozat kell csak, annak a félnek kell nyilatkozni aki az adókedvezményt igénybe kívánja venni. Az igénybe vevő nyilatkozatát kell aláíratni a másik fél munkáltatójával is. (Mind a két félnek csak akkor kell nyilatkozni ha az adókedvezményt egymás között megosztják)
2011. jan. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez ezer százalék? Csak mert az én munkáltatóm szerint egyikünknek arról kell nyilatkozni, hogy lemond a kedvezményről., a másikunknak, hogy igénybe kívánja venni, de különbséget nem látunk a nyilatkozatok között....
2011. jan. 23. 08:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ezt akartam kérdezni, illetve a véleményemet alátámasztatni.

A férjem igényli, én nem. GYED-en vagyok, az OEP küldött nyilatkozatot, hogy ki kell tölteni. Én úgy értelmezem, hogy az első etapot kell csak kitöltenem, és arról nyilatkozni az első pontban, hogy nem kívánom igénybe venni. Aláírni, oszt csókolom. Visszaküldeni. NEM????????

2011. jan. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak egy nyilatkozatot kell kitölteni. Ott van az első részben, hogy ki kívánja igénybe venni, hány gyerek után gyerekek adóazonosítója. Aztán a másodikba, hogy a házastárs adatai, ergó, aki nem veszi igénybe és alá kell iratni mindkét munkáltatóval, hogy annak a munkáltatója is eltegye a papírt, aki nem veszi igénybe, hogy később nehogy kétszer kapjátok meg. Annak a munkáltatójához visszavinni, aki igénybe veszi. Remélem érthetőn írtam. :-)
2011. jan. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem, de mivel nekem a "munkáltatóm" az OEP, mint magánszemély nyilatkoztam a férjem munkahelyére benyújtott lapon, hogy egyetértek. Így, ha az OEP-nek visszaküldöm, ahogy én írtam, hogy nem kívánom igénybe venni, azzal nagy hibát nem vétek, nem?
2011. jan. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!