Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vissza nem térítendő lakáscélú...

Vissza nem térítendő lakáscélú támogatás, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Béren kívüli juttatásként erre rakott a férjem 1,5Mft-ot!Most szeretnénk vásárolni egy házat és szeretnénk felhasználni, ám nem tudunk utána járni, hogy akkor most kell adózni rendesen belőle mert ugye adóterhet nem viselõ, adóalapot növelõ járandóság.Ha ebbe valaki tudna segíteni azt köszönöm!
2010. nov. 9. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:

nem kell adózni belőle, de le kell jelenteni az APEH felé. (Ezt a folyósító banknak kötelessége.)adóbevallásban is szerepeltetni kell.

az Apeh fog küldeni egy levelet, miszerint 0%-os adóteher van ezen a támogatáson, ergo nem kell fizetni adót utána.

2010. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azt lefelejtettem, hogy ezzel éppen átlépi az 5Mft-os adóalapot
2010. nov. 9. 12:08
 3/4 A kérdező kommentje:
nem jól fogalmaztam,tehát 5millión felüli adósávba kerül ezzel együtt tehát változiik 17-ről 32%ra az Szja tehát valamit gondolom,hogy kell fizetni csak nem érek hozzá
2010. nov. 9. 12:15
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem bőven 5 milla fölött volt tavaly a jövedelmem, az 1 milliós vissza nem térítendő támogatás nélkül is, mégsem kellett adót fizetnem utána. Hogy azóta mi változott, azt nem tudom.
2010. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!