Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített foglalkoztatás...

Egyszerűsített foglalkoztatás - napi bejelentésnél ha 25 év alatti vagyok, akkor ugyanúgy személyi jövedelemadó mentes leszek?

Figyelt kérdés

tegnap 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés. Van egy keret, ami alatt egyáltalán nem kell adózni, mindegy hány éves vagy.
tegnap 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Munkaerőkölcsönzős ember azt mondta hogy 1534 Ft a nettó órabérem. De ha SZJA-mentes vagyok akkor nincs nettó meg bruttó csak egy konkrét összeg levonások nélkül, nem?
tegnap 23:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Az EFOnak nincs SZJA komponense, egy fix napi adó van rá, amit mindenkinél be kell fizetni. Ráadásul elég sok a limit (egy huzamban hány nap, havi hány nap, évi hány nap...) de ha ezeknek meg lehet felelni, akkor még igy is kevesebbet adózol mintha TB-t és SZOCHO-t kéne utánad fizetni.

De a pénz nem lesz sok. Kb diákmunkásokat szoktam igy felvenni, ha macerás lenne diákszövetkezeten keresztül.

tegnap 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a mentes keret felett keresel, akkor szja fizetési kötelezettséged lesz adóbevalláskor, aminél lehet érvényesíteni a 25 éven aluliak kedvezményét.
tegnap 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!