Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezményt szét...

Családi adókedvezményt szét lehet osztani egyenlő arányban két szülő között?

Figyelt kérdés

Nem elvált szülők vagyunk, normál egy háztartásban élők stb.

Ha szét lehet osztani, hogyan kell feltüntetni a kitöltéskor?



#család #adókedvezmény #pénzügy #Családiiadókedvezmény
ma 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szét lehet.

Ha év közben kéritek, akkor a nyilatkozatot úgy töltsétek ki és akkor mindenki munkáltatója úgy fogja érvényesíteni.

Ha egy összegben kéritek, akkor pedig az éves adóbevallás benyújtásánál tudjátok érvényesíteni.

ma 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Szét lehet. De elég bátor dolog 3 gyereket vállalni úgy, hogy mindkettőtök jövedelme kell, hogy érvényesíteni tudjátok a kedvezményt...
ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem a válaszod 2-es. Nem írtam mennyi gyerekünk van. 2 gyerekünk van (nagyobbik tartós beteg, glutén érzékeny), így havonta 50e Ft az adókedvezmény. 2025-re azt ígéri a kormány hogy megduplázza, ezért gondoltam ketté vesszük majd.
ma 15:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Nos, ugye az 50 ezer adókedvezményt bruttó 333 ezres jövedelemre lehet igénybe venni csak az SZJA-ból. De mivel ezt a kedvezményt a TB-ből is lehet igényelni, így elég hozzá 150 ezer, vagyis a duplájához elég 300 ezer bruttó.

Ugye nem akarod azt mondani, hogy egyikőtök jövedelme sincs bruttó 300?

ma 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4: Persze hogy több, de nem is értem miért lényeg ez. Én csak azt kérdeztem szét lehet-e osztani kétfelé. Valószínű az kavarhatott be, hogy nem írtam le miért. Az ok csak "lelki". Feleségem jóval kevesebbet keres mint én és egy kis "látszat" béremelést alkalmaznék nála. :)
ma 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!