Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízott ügyvezető és részmun...

Megbízott ügyvezető és részmunkaidős cukrász egy cégen belül lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy családi Kft (Apu, Anyu, én vagyunk a tulajdonosok) ahol én vagyok a megbízott ügyvezető. Most járt le a GYED, jelenleg GYES-n vagyok (a legkisebb gyerekem 10 éves koráig tartós betegség miatt), vissza szeretnék menni dolgozni, de csak részmunkaidős bejelentésre lesz lehetőség az elején. Cukrász műhelyem van, rendelésre dolgoztam anno, szóval most újra fel kell építenem az ügyfélkört. Nem lesz annyi munka és pénz, hogy egy 8 órás bejelentést kifizessek. A könyvelőm azt mondta, hogy mivel ügyvezető is vagyok muszáj, hogy meglegyen a heti 36 óra, szóval a részmunkaidő kizárt. Az ügyvédemnek is említettem, és szerinte mehet a részmunkaidős bejelentés, de majd utánanéz. Vele azért beszéltem, mert végső esetben átadom apunak az ügyvezetőséget, de ehhez módosítani kell az alapító okiratot, ami megintcsak idő és pénz. Remélem akad itt egy hozzáértő aki helyére tudja tenni a dolgokat.
ma 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a könyvelőd ennyire nem ért a dolgokhoz, akkor el kéne gondolkodni a váltáshoz. Nem írja elő semmi, hogy el kell érni a 36 órát a foglalkoztatásnak.
ma 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt kicsit zűrzavar van, ugyanis:

-Ha a tag (tulajdonos) tagként van csak jelen és mellette ügyvezető, akkor az ügyvezetői feladatokat megbízással látja el, de egyébként társas vállalkozónak minősül (személyes közreműködés) Ilyenkor nincs munkaviszony, viszont a minimumjárulékot fizetni kell, ami kb. annyi, mintha teljes munkaidőre be lenne jelentve. De

-Ha munkaviszonyban látja el az ügyvezetést, akkor be lehet jelentve akár részmunkaidőre is. És akkor annyi járulékot kell fizetni, amit egyébként is kellene a bér után, szóval részmunkaidő esetén akár kevesebbet. Itt gyakran vita szokott lenne, hogy ez mennyire szabályos, hiszen ebben az esetben önmagával, mint munkáltatói jogok gyakorlójával áll munkaviszonyban. Elvileg nem tiltja konkrétan jogszabály, csak egyesek másként értelmezik.

Bővebben:

[link]


[link]

ma 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!