Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Autó továbbadása átírás nélkül?

Autó továbbadása átírás nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A következő kérdésem lenne. Külföldi autó behozatalnál muszáj átírni a nevemre az autót mielőtt tovább adom, vagy lehet közvelten az új tulaj nevére írni az autót, mikor forgalomba helyezésre kerül a sor?
szept. 12. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Kvázi abban az esetben úgy lehetne, hogy aki megveszi, papíron ő hozta be az országba, bár szerintem ehhez az kellene, hogy a külfölditől is ő vegye meg. Biztos nem mennék bele ilyen simliskedésbe.
szept. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Belföldi adásvételnél biztosan lehet ilyet, már többször csináltuk, szerintem külföldi autó esetében sem akadály.
szept. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jobban utána olvasol akkor megoldható. Nem tudom mennyire legális, de nem egy olyan cikk van a neten ahol taglalják ezeket, főként olyan cikkek ahol átverték a kedves vásárlót.

Szóval kint külföldön megveszik az autót. Megírják róla a szokásos adás-vételit amin szerepelnek a vevő és az eladó adatai. Na, mire az országba jut az autó keletkezik egy olyan adás-vételi is ahol már csak az eladó adatai vannak kitöltve. Az autót meghirdetik és ha jön valaki aki meg is veszi akkor vevőnek beírják az ő adatait és kész. Így gyakorlatilag olyan mintha te vetted volna közvetlenül a külföldi emberkétől az autót és nem pedig attól aki konkrétan eladta neked.

Ezzel igazából az illető jól jár mert nem kell megfizetnie egy csomó illetéket a vevő viszont nem egészen jár jól mert ha bármi rejtett hiba lenne az autóval akkor nincs kihez fordulni és élni a szavatossági igénnyel.

szept. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azzal azért legyünk tisztában, hogy nem véletlen az a jogi szabályozás, hogy az adásvételt mindkét félnek be kell jelentenie a kormányhivatalnál, nem csak a vevőnek. Be kell hozzá mutatni az eredeti adásvételi szerződést. Az alapján nyilvántartásba veszik az új tulajdonost még akkor is, ha csak az eladó tette meg ezt a kötelező bejelentést. Ha a vevő nem tette azt meg, akkor ő úgymond vélelmezett tulajdonosként fog szerepelni a nyilvántartásban, ugyanúgy kiróják rá a vagyonszerzési illetéket, talán még mulasztási bírsággal is megdobják a bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt.


Ha mind a vevő, mind az eladó a bejelentési kötelezettségének eleget tesz, akkor az új tulaj nem "vélelmezett" tulajdonosként lesz benne a nyilvántartásban.


Külföldi autónál lehet, hogy ennyire nem lekövethető, de soha nem tudhatod, hogy a két állam hatósága mennyire dolgozik együtt.

Csak óvatosan az ilyen ügyletekkel!

szept. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!