Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adókedvezményi jogosultságot...

Adókedvezményi jogosultságot hol lehet ellenőrizni vagy igényelni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 3 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen. Testi fogyatékosságom van, felsővégtag hiány.

Van egy munkatársam akinek ugyanaz a problémája mint nekem.

Beszélgettünk és kiderült hogy ő kap valami adókedvezmény a betegsége miatt. Én nem tudtam hogy ilyennel lehet élni. De nem tud segíteni hogyan tudnám elintézni mert neki még 18 évesen az anyja csinálta meg. Valaki tudna ebben segíteni hogyan tudom igényelni ha jogosult vagyok rá? Ő több mindent is igényelt amiket én is nem tudtam hogy lehet. pl az autóra nem kell súlyadót sem fizetnie emiatt.


aug. 28. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

A doki ad igazolást a súlyos fogyatékosságról, azzal tudod az adókedvezményt igénybe venni.

Gépjárműadóval kapcsolatban pedig hívd fel vagy menj be a NAV-hoz és ott kaphatsz tájékoztatást.

aug. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A doki kiállítja a dokist, ami alapján tudod igényelni a személyi kedvezményt. Ha az igazoláson szerepel a dátum, amikortól az állapot fennáll, akkor addig visszamenőleg (de max 5 év) vissza tudod igényelni.
aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szakorvos/háziorvos állíthat ki a kedvezmény igénybevételéhez megfelelő igazolást. Az alapján és annak birtokában érvényesíthetsz adóval kapcsolatos kedvezményt, ha a fogyékosság BNO-kódja szerepel a kedvezményre jogosító kormányrendelet mellékletében.


A leírásod alapján azt mondom, semmi akadálya.

A dokinak jelzed, hogy adóval kapcsolatos kedvezményhez kéred az igazolást, mert kötelező adattartalommal kell rendelkeznie ennek az igazolásnak. Ebből már tudni fogja, hogy milyet kell kiállítania hozzá.

aug. 30. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!