Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szabadúszó újságíró adózása -...

Szabadúszó újságíró adózása - hogyan?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem, nagyon köszönöm, hogyha valaki, aki jártas a témában szán rám pár percet:


Elöljáróban: 25 év alatti adókedvezmény érvényes rám, illetve van nappali hallgatói-jogviszonyom


1. Egyéni vállalkozásként kellene bejelenteni?

/Tudom, hogy lehet magánszemélyként is adószámom, de ha lesz egy kb rendszeres együttműködésem a jövőben akkor gondolom okosabb lenne vállalkozóit kötni már egyből, de javítsatok ki ha tévedek/


2. Pénzbe kerül-e kiváltani a vállalkozóit, illetve fenntartani ezt a jogviszonyt ha még lehet pár hónapig nem találok ilyen munkát, tehát nincs egyből bevétel? = megéri-e addig intézkedni amíg nem biztos hogy mikor lesz meló


3. Ez egy nagyon megfoghatatlan kérdés, tudom, de mégis, hátha valaki benne van és tud tippelni: Kb mennyi éves bevételtől érné meg belevágni? Kiegészítés lenne nekem ez csupán, de mínuszba nyilván nem akarok lemenni. Tehát csak így nagyjából, van aki tudna egy számot mondani ami felett azért már nem gáz az adó összege meg a könyvelő fizetése?


4. Ha már könyvelő: minden hónapban fizetni kell egy könyvelőt, vagy elég negyedévente hogyha vezetem a számláimat?


5. Az online számlázó felületek meg "asszisztensek", pl ami a Billingónak van mennyire jók? El tud benne igazodni az ember?



aug. 2. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A könyvelőd tudni fogja.
aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

lehet magánszemélyként is adószámom - ez legálisan lb csak bérbeadásra alkalmas; amire te készülsz, az vállalkozási tevékenység


Szabadúszó újságíróként mérlegelni kell az ekho-t is, ha van egy minimálbért elérő munkaviszonyos jövedelmed. De ezt beszéld át egy köynvelővel, adótancáasdóval, mert nem mindegy, milyen bevétellel számolsz, többek között.

aug. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2- milyen bérbeadás?


Amit írt, az valid is lehet: nekem pl szabadúszós tevékenység elkezdésére egy felhívott könyvelő mondta opciók alatt, hogy először lehet csak adószemélyesként is, és később váltani max egyénire..


De valóban könyvelőt kell megkeresni, ő fogja tudni megmondani.

Egy bevételt becsülj magadnak kb, mennyit talál reálisnak, aztán utána számoljatok a költségekkel melyik forma éri meg majd jobban. Ez alapján bármelyik könyvelő tudni fogja kb.

aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!