Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Onlyfansen keresett pénzből...

Onlyfansen keresett pénzből hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés

júl. 18. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Egy konyvelovel vedd fel a kapcsolatot
júl. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Szenvedéllyel, lelkesen!
júl. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Az adózás rendjéről szóló törvény valamint az szja törvény szerint, de figyelemmel kell lenni az áfa, hipa, szocho, tb szabályokra is.
júl. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Én tuti nem adóznék utána
júl. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ugyanúgy, mint bármilyen más megkeresett pénzből. Kiváltod a vállalkozóit, befizeted magad után a járulékokat.


könyvelők erre valók, hogy ezt elmondják neked.

júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Csak hogy kapj egy konkrét választ, ne csak a misztikus "beszélj könyvelővel" választ.


Én átalányadósként csinálom, ami annyit tesz, hogy nincs tételes költségelszámolás, hanem a bevételem 40%-a tekintendő költségnek, a maradék 60% a jövedelem, ami után adóznom kell. Emellett alanyi adómentes is vagyok, így nem kell áfával bíbelődni, ezzel megspórolom a könyvelőt (azért az eléggé megbonyolítaná a dolgokat).

A bevételedet ki kell számláznod az Onlyfansnek, mikor utal. Magyarországra euróban utalja, hiába dollárban vezeti az egyenlegedet, szerintem érdemes eurós devizaszámlát nyitni.

Negyedévente kell járulékbevallást beküldeni és befizetni. Meg SZJA-t is kell fizetni, na ezt nem tudom mikor kell, nekem még semmit nem kellett fizetnem, mert mellékállásban csinálom így 2,6 millió forint bevételig semmit se kell fizetnem. Na jó, helyi iparűzési adót igen. Ja, meg áfabevallás is kell, hiába alanyi adómentes vagyok, ennek is megvan az oka.

Szóval sajnos bonyolult. :D Egy könyvelő valóban ajánlott. Ha gondolod írj nekem, ha van még kérdésed.

júl. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még mindig várom az adót kislányom!



Üdv, V.

aug. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!