Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogviszony adataimban változás...

Jogviszony adataimban változás történt, már nem fizetik a TB-t, hisz nincs munkahelyem. Ügyfélkapun hol/hogyan tudom megtalálni azt a részt, ami kiírja, hogy hogyan tudom fizetni magam után csekkel?

Figyelt kérdés
Sose fizettem még magam után, így nem tudom, de most nincs munkahelyem lassan 1 hónapja.

júl. 12. 06:15
 1/9 A kérdező kommentje:
*Mármint azért nem fizettem, mert mindig volt munkahelyem.
júl. 12. 06:15
 2/9 A kérdező kommentje:
túl van bonyolítva, nem tudom. vagy várjam meg a felszólítólevelet? ahhoz adnak csekket is gondolom
júl. 12. 06:20
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha megvolt a megfelelő munkaviszony, akkor 45 napig nem kell még fizesd a tb-t. 45 napon belül küldik a levelet a csekkekkel. Átutalással is lehet fizetni.
júl. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az a baj nem volt rendes bejelentés és időnként váltogatott a cég. de akkor megvárom a csekket.
júl. 12. 07:20
 5/9 A kérdező kommentje:
dolgoztam fél évet kb suli után csak leépítettek
júl. 12. 07:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Ma már minden automtikusan megy.


A NAV fog írásban értesíteni arról, hogy mikortól keletkezik egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettséged.

Csekket általában nem szoktak küldeni hozzá, azt többnyire kérned kell.


Csekket igényelhetsz telefonon is.

408. adónemmel kapcsolatban kell kérned csekket, mert ezen az adónemen tartják nyilván a fenti járulékot.


Ha van "passzív időszakod" a munkaviszony megszűnése után, akkor ők azt is figyelembe veszik, nem kell neked számolgatnod semmit.

Passzív időszak -> amikor járulék fizetése nélkül is jogosult vagy egészségügyi ellátásra. Jogszabály határozza meg a feltételeket.

júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ja akkor nem úgy megy mint régen. emlékszek tesómnak mikor bejött a TAJ megszüntető törvény visszamenőleg kifizettették az egész TB járulékát, mert nem dolgozott és ki se számolták, neki kellett összeadnia mennyi halmozódott fel.
júl. 12. 16:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor automatikus ha nincs aktív jogviszony, tehát lezárták az összeset.
júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"ja akkor nem úgy megy mint régen. "


2020. július 01-je a változás dátuma. Azóta nem úgy megy, mint régen.

Gyakorlatilag a NEAK felügyeli ezeket és mondja meg, hogy mikortól kell fizetnie valakinek ezt a járulékot, valamint mikortól nem.


Erről értesíti a NAV-ot, aki tovább értesít róla téged, mint adózót.

júl. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!