Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tehetek, ha nem fizette...

Mit tehetek, ha nem fizette utánam a tb járulékot a munkáltató?

Figyelt kérdés
18 éves koromban a munkáltatóm azt mondta, hogy alkalmi munkára jelent be. Sajnos első munkahelyem volt nem tudtam, hogy működik. Irattak is velem minden hónapban alá papírt, de sajnos nem kaptam saját példányt.

jún. 25. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Honnan tudod hogy nem fizette?

Most hany eves vagy?

Diakmunka volt?

jún. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most csináltattam 3 hónapja Ügyfélkaput és mai nap küldték, hogy 2021.-es év óta tb tartozásom van. Csekket nem kaptam a nav-tól egyszer sem.

Nem diákmunka volt, abban az évben érettségiztem mikor elkezdtem azt a munkát.

jún. 25. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmi munka nem jár biztosítási jogviszonnyal, semmilyen Tb-t nem kellett utánad fizetnie
jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmi munkára nem is kell fizetnie. Neked kell magad után fizetni.
jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmi munkavállalás (egyszerűsített foglalkoztatás -> EFO)) nem keletkeztet tb. törvény szerinti biztosítottságot. Tehát ilyenkor neked kell fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot saját zsebből, ehhez semmi köze a foglalkoztatónak. Magánügy.

A munkáltató csak napi közterhet köteles fizetni az EFO napokra az államnak. Azt nyilván megtette. Ennek semmi köze a "TB"-hez.


Nem vert át senki, te nem voltál képben a dolgokkal...


"2021.-es év óta tb tartozásom van."

Ez nem "TB"-tartozás. Ez egészségügyi szolgáltatási járulék.

Tb. járulékot a munkabéredből vonná a munkáltató, ha lenne munkaviszonyod.

Munkaviszony által biztosítottnak számítanál, nem kellene külön fizetned eü. szolgáltatási járulékot.


Benyújthatsz kérelmet a NAV-hoz, hogy méltányosságból engedjék el a tartozást. Hátha sikerül.


Előtte nem ártana - ha még mindig nincs munkaviszonyod - kérvényezned a kormányhivatalnál, hogy állapítsák meg a rászorultságodat és mentesítsenek a fenti eü. szolg. járulék fizetése alól. Ha mentesítenek, akkor a róla kiállított hatósági bizonyítvány másolatát is csatolhatod a NAV kérelemhez, jobban megalapozná a méltányosságból történő tartozás elengedést.

jún. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!