Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Budapesten a 11. kerületben...

Budapesten a 11. kerületben mekkora összeg az idegenforgalmi adó?

Figyelt kérdés

Foglaltam egy szállást a 11. kerületben ,csak egy éjszakára kell viszont a szállásadó folyamatosan (valamiért angol nyelvű) üzenettel bombáz, hogy fizessem be az idegenforgalmi adót, ami 1000 ft.

Ezt az oldalt linkeli: [link]

De nekem ez nem tűnik valósnak.

Ráadásul úgy néztem, hogy 500Ft csak ez az adó.

[link]


Mit csináljak szerintetek?



máj. 31. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
LoooL
máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ja és a vicc, hogy a weblapon kívül küldözget egy ilyen bankszámlaszámot is: 12600016-14059620-38927200

Budapest Fovaros

Ez egy sima Wise-os számla, nem gondolom, hogy Bp önkörmányzat használna ilyet...

máj. 31. 09:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha szállást foglalsz, nem neked kell befizetni az önkormányzatnak az adót, nehogy utalj oda egy forintot is.
máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
At akar verni
máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem terveztem utalni. Sok helyen van úgy hogy külön kérik el akár kp-ban az adót, de ez nagyon gyanús lett. Csak azt nem értem, hogy szaros 1000Ft-ért miért éri ez meg neki, akkor miért nem adja ki annyival drágábban a szállást.
máj. 31. 12:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Elvileg van valami rendszeruk a szallasadoknak ahol be tudjak jelenteni az ifat, ott meg is kell adjak minden adatodat, kulon nyilatkozatot kell alairj. Ha ezeket nem kerte akkor eleg gyanus
máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az nekem egy átverős oldalnak tűnik. Az is lehet, hogy nem is a szállásadó küldi, hanem valahonnan megszerezték a telefonszámodat. Milyen oldalon foglaltál? Még az is lehet, hogy a foglalásod sem valós, hanem csak lehúzásra megy ki az egész játék.

Hívd fel telefonon a szállásadót, az a biztos.

jún. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a link egyértelmű csalás, oda ne fizess semmit, az nem is a szállásadótól jön, hanem csalók küldik pl. a Booking.com rendszerén keresztül:


[link]

jún. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A szállás végül is valós volt. Booking.com-on foglaltam és a szállástól jövő üzenetek között többször is szerepelt ez az átverő szöveg. A gond az volt h a szálláshoz tartozó belépő kódot akkor akarta volna megadni ha befizetem ezt az összeget. Nem fizettem mégis végül elküldte. Érdekes egy helyzet volt.
jún. 4. 18:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!