Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most kezdtem egy új munkahelye...

Most kezdtem egy új munkahelyen. 200.100 Ft a bruttó bérem. 6 órás munka. Mennyi lesz a nettó fizetésem?

Figyelt kérdés

Van 4 gyerekünk, így ugye SZJA-t nem vonnak. 3 gyerekre a férjem érvényesíti az adókedvezményt (havonta), 1 gyerekre pedig én.

Köszönöm a választ!


máj. 6. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
máj. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
196 ezer körül.
máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

200.100 x 33,5 % (18,5 % járulék, 15 % SZJA előleg) = 67.035


200.100 bruttó bér

- 67.035 levonások

= 133.067 nettó


Családi kedvezménnyel (1 főre nézve), ha nem kéred a járulékra is kiterjeszteni azt:


200.100 bruttó bér

- 37.019 (levonás -> csak járulék)

= 163.082 nettó bér


... és a többi ...


Mivel nem tudjuk, hogy mire vagy még jogosult, pontosan mit szeretnél még érvényesíteni (járulékra is vagy sem), jogosult vagy 4 gyermekes kedvezményre vagy sem, ezért én is ajánlom a fenti bérkalkulátort.

máj. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Írta, hogy a négy gyerekesre jogosult
máj. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Írta, hogy a négy gyerekesre jogosult"


Nem azt írta. -> "Van 4 gyerekünk..."

A 4 gyerek összejöhet mozaik család által is, ami nem feltétlenül biztosítja azt, hogy valóban jogosult a szóban forgó kedvezményre.


Továbbá lényeges még, hogy nem tudjuk pontosan, mit is szeretne érvényesíteni év közben az adóelőleg meghatározásánál.

máj. 8. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt is írta, hogy szja-t nem vonnak, így én elhittem neki.
máj. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek!!

Igen,mind a 4 gyerek saját (egy apától😉), így SzJA-t tuti nem vonnak,csak a többi része nem tiszta. Én tudom érvényesíteni 1 gyerekre az adókedvezményt? Vagy valamennyi adót mindenképp fizetni kell az államnak? Nem szeretnék jövőre az adóbevallásnál koppanni. Én úgy tudom,hogy mivel szja-t nem fizetek,a tb-ből tudom érvényesíteni az 1 gyerekre járó adókedvezényt.

Vagy vegye igénybe a férjem mind a 4 gyerekre? 600 ezer körül van a bruttója.

Köszönöm mégegyszer!

máj. 8. 09:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Igénybe tudod venni tb-ből, igen.
máj. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így már egyértelmű kérdező!


Az SZJA-val kapcsolatos adóalap kedvezményeket a következő sorrendben lehet érvényesíteni:

1. négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye,

2. 25 év alatti fiatalok kedvezménye,

3. 30 év alatti anyák kedvezménye,

4. személyi kedvezmény,

5. első házasok kedvezménye,

6. családi kedvezmény.


Mivel így már valóban nincs SZJA-fizetési kötelezettséged a 4 gyermekre tekintettel, ezért az 1 gyerekre jutó családi kedvezményt kizárólag a járulékodra tudnád érvényesíteni. Tedd meg (ha gondolod), hiszen a férjed fizetése a gyermekek után járó kedvezmények teljes kihasználásához igencsak karcsú. :)


Ha év közben nem élsz valamelyik (bármelyik) kedvezménnyel, az nem vész el, az év végi bevallásban utólag és visszamenőleg tudod (tudjátok) érvényesíteni azokat.

máj. 9. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!