Ha valaki külföldi viszont EU-s webáruházból rendel, abból a magyar államkassza lényegében egy fityinget nem lát?
Figyelt kérdés
2024. máj. 1. 20:05
1/4 anonim válasza:
Mit akarsz megtudni pontosan?
Mi köze az államkasszának egy onlie vásárláshoz?
2/4 A kérdező kommentje:
#1 Mi nem érthető? Ha úgy teszem fel a kérdést hogy a külföldről rendelés legális módja a magyarországi adók elkerülésének akkor érteni fogod?
2024. máj. 1. 20:18
3/4 anonim válasza:
Én sem értem, mégis mit szeretnél pontosan. Ha külföldön veszel egy kiló kenyeret, azon nyilván a helyi "áfa" lesz rajta, Magyarországnak mi köze lenne hozzá?
4/4 anonim válasza:
Már jó ideje ha külföldi webáruházból rendelsz (EU-n belül) akkor a magyar (27%-os) áfát számítják fel nem a helyi ÁFÁ-t amit a magyar állam kap meg.
Oké, a valóságban ez a pici webáruházakra nem vonatkozik, csak egy bizonyos forgalom felett, de minden komolyabb külföldi webáruház már ilyen.
Itt letekersz az "online vásárlás" részig.
EU-n kivülről pedig 2021. július 1 óta mindent 27% ÁFA terhel. A nagyobb webáruházak (aliexpress és társai) helyből be vannak kötve elektronikusan a magyar hatóságokhoz, így a vásárlónak helyből a 27% magyar áfa számolódik fel, így egyszerűsített az ügyintézés és a NAV elszámol a külföldi kereskedővel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!