Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit csináljak, ha büntetést...

Mit csináljak, ha büntetést kaptunk adóbevallás miatt?

Figyelt kérdés
Volt egy kocsmánk, de nem sokáig. Tesóm külföldre költözött, a könyvelőnek le lett adva minden papír, hogy megoldja az adóbevallást. A székhelyre lett küldve egy csomó apeh felszólítás(később derült ki), mivel tesóm nem lakik itthon, és én máshova vagyok bejelentve, ezért nem tudtunk róla. Ma reggel 160ezres büntetésről vettem át levelet. Könyvelő nem csinálta meg, az adóbevallást. Szopás. Hogyan tovább.
2010. okt. 18. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Fizessétek ki és hajtsátok be a könyvelőn.
2010. okt. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ez lenne a legjobb. De mekkora esély van arra, hogy kifizeti. És a másik probléma, hogy nekünk sincs annyi pénzünk. Van valamilyen kódex erre vonatkozóan? Pl. mint orvosoknál az eskü?
2010. okt. 18. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van vele érvényes szerződésetek és igazolni tudjátok, hogy megkapta a papírokat időben és valóban ő szúrta el a dolgot, akkor polgári peres úton megkapjátok a pénzt. Ha susmus van bárhol, akkor sajna nem.


Viszont épp ezért ha minden tisztán ment, akkor keresd meg a könyvelőt, ülj le vele és mondd meg neki, hogy ennyi kárt okozott neked, amennyiben nem téríti meg nyolc napon belül, bepereled és úgy hajtod be rajta. Neki érdekében áll a peren kívüli megegyezés, hiszen így nem kell még a perköltséget is állnia. Ezt esetleg érdemes lehet mondani neki, bár valószínűleg tudja.

Nem 100%, hogy be tudod így hajtani rajta, de egy próbát megér, mert így egy filléredbe nem kerül és minden rendeződik. Ha meg nem hajlandó fizetni, akkor sem vagy rosszabb helyzetben, mint az elején.

2010. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Írtam neki, de nem jelentkezik. Viszont volt levelezés köztünk, amikor azt mondta, hogy megcsinálja. Ezt később használhatom "bizonyítéknak"?
2010. okt. 22. 10:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!