Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakás eladása utáni SZJA...

Lakás eladása utáni SZJA befizetését mennyire figyelik orbánék?

Figyelt kérdés
Tudtommal csak szúrópróbaszerűen ellenőrzi a kis gömböc, előző lakásomat pl 1 éven belül adtam el kb 7 millióval többért, mint a vételár, de akkor leboltoltuk a vevővel, hogy annyival kevesebb megy a papírra. A mostani hasonló lesz, csak itt már eltelt 3 év a vásárlás óta, viszont a valós összeg lesz az adásvételiben. Ha nem tüntetem fel az adóbevallásban könnyen lebukhatok? Kb 16 millióval drágábban megy el, mint amennyiért 3 éve vettem.

2023. jún. 27. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
A szerződést leadod a földhivatal a, ők meg lejeletik a NAV-nak az illeték es adózas miatt. Nem tudsz nem lebukni vele.
2023. jún. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Drága adócsalás lesz.
2023. jún. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta az ügyvéd anno, hogy csak szúrópróbaszerűen ellenőrzik az adózást. Garázzsal már megjátszottam néhány évvel ezelőtt, abból semmi nem lett. Hadd ne fizessem tóniék helikopterezését és a kolostormalac hízlalását.
2023. jún. 27. 13:42
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

"előző lakásomat pl 1 éven belül adtam el kb 7 millióval többért, mint a vételár, de akkor leboltoltuk a vevővel, hogy annyival kevesebb megy a papírra."

Perszepersze. 😂

2023. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Hiába próbálod megindokolni azzal, hogy vannak dolgok amikre rosszul van elköltve a pénz, attól a NAV még kopogtatni fog. Nem szúrópróbaszerű ellenőrzés van, hanem hatalmas adatbázisok, AI és egyéb eszközökkel megtámogatva. A büntetés pedig a csalás többszöröse (jó esetben).
2023. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Na most, hogy már bevallottál két adócsalást és a harmadikra való felkészülést, pillanatok alatt megtalálnak, az internet-előfizetésed alapján.
2023. jún. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mennyire figyelik?

Algoritmusok alapján szűri a NAV-rendszer azokat a dolgokat, ahol gond lehet adózásilag. Havi listázások vannak, ezt nem árt, ha tudod...

2023. jún. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Lakás eladása utáni SZJA befizetését mennyire figyelik orbánék?"

Szerinted Gyurcsánynéék kevésbé figyelnék, ha ők lennének hatalmon? 😂

Az állam működtetése a beszedett bevételeken múlik. Jó hogy figyeli a NAV, az a dolga.

2023. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csótányék is figyelnék, persze, bárki ül a trónon ugyanazt csinálja. Inkább bevallom a mostanit, költsék a gömböc temetésére. Kevesebbet se tudunk írni az advétbe, mert másikat veszek helyette, akkor meg az illetékkel húznának meg a piócák.
2023. jún. 28. 12:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Adócsaló tolvaj féreg.
2023. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!