Milyen költségek vannak? És mi a folyamata az egyéni vallakozóvá váláshoz?
Sziasztok!
Mellékállásként dekor tárgyakat készítenék. Ha ezt hivatalosan szeretném, hogyan tudom megtenni?
Milyen költségei lennének?
Köszönöm a segítséget!
Szerinted akkora forgalmat tudsz generálni az ilyen semmit nem érő sz.rokkal amit csinálsz hogy átléped az adómentesség határát?
Én csinálnám aztán feldobálnám vaterára vagy jófogásra, kétlem hogy képes lennél akkora üzleti forgalmat lebonyolítani ilyen selejtekkel hogy egyéni vállalkozóit kellene kiváltanod
"Szerinted akkora forgalmat tudsz generálni az ilyen semmit nem érő sz.rokkal amit csinálsz hogy átléped az adómentesség határát?"
Milyen határra gondolsz, az 1 (egy) forintra?
#2 Arra hogy Magyarországon anélkül is árulhatsz terméket hogy egyéni vállalkozó lennél, szerinted facebook csoportokban vagy a jófogásod meghirdetett 1000 - 2000 forintos használt ruhát áruló személyek mind kiváltották az egyéni vállalkozó engedélyt?
Az hogy melyik adózási forma számodra a legkedvezőbb, illetve megéri-e kiváltani az egyéni vállalkozói igazolást attól függ hogy mekkora bevételt generálsz. Ilyen kézműves dekor sz.rokra amúgy sincs se igény se kereslet szóval ki lehet váltani az egyéni vállalkozóit csak 1) semmi értelme 2) nagyobb veszteséget generál magának mint bevételt
"Arra hogy Magyarországon anélkül is árulhatsz terméket hogy egyéni vállalkozó lennél"
Nem lehet. Ahhoz hogy bármilyen terméket árulj, vállalkozónak kell lenned.
"szerinted facebook csoportokban vagy a jófogásod meghirdetett 1000 - 2000 forintos használt ruhát áruló személyek mind kiváltották az egyéni vállalkozó engedélyt?"
Vagy szándékosan kiforgatod a kérdést, vagy olyanhoz szólsz hozzá amiről nincs fogalmad. Más a saját használt cikkeidet árulni, és más üzletszerű tevékenységet végezni.
#4 Saját magadnak mondasz ellent ezzel az állítással:
"Ahhoz hogy bármilyen terméket árulj, vállalkozónak kell lenned."
"Más a saját használt cikkeidet árulni, és más üzletszerű tevékenységet végezni."
Inkább ajánlom hogy értelmezd a hatályos jogszabályokat. Ha a saját sz.rjait felteszi egy oldalra és nem generál belőle x összegtől nagyobb bevételt (ami a TVSZ-ben szabályozva van) az nem tekintendő üzletszerű tevékenységnek.
Én értelmeztem a jogszbályt, te viszont úgylátszik nem. A te megfogalmazásodban "saját szarjaid" árusítása mondjuk arra vonatkozik, ha ha a gyereked kinőtt használt télikabátját eladod. Erre vonatkozik az adómentes határ.
A kérdező kimondottan eladásra szeretne terméket gyártani. Ez üzletszerű tevékenység, az első forinttól kezdve.
És nem, nem mondok magamnak ellent, mert a gyerek kinőtt kabátja nem "termék".
Igaza van a 6osnak.
Teljesen mas megiteles ala esik q sajat ingosag ertekesitese es az uzletszeru tevekenyseg ahol eleve a profit a cel.
Mar csak ha atgondolod, elobbinel nem a profit a cel, mert eleg ritka hogy hasznalt dolgot profittal eladj, mig a vallalkozas alapfeltetele a profitszerzesi cel.
Ha valaki hasznalt dolgokat kezd el venni pl marketplacen, majd azt tovabbadja akkor ott bejon az uzletszeruseg es nem ervenyes a 600ks limit mint adomentesseg. Pl a hasznalt ruhas turkalok is vallalkozasok.
Amugy a hivatalos ut az atalanyadozas. Katas mar nem lehetsz mert van foallasod.
Tehat vagy atalanyadozas vagy kockaztatsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!