Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy van ez eddig az volt...

Hogy van ez eddig az volt hogy nem kell nyilvántartást vezetni és papírt adni, most már kell? És magánszemély esetén milyen adószámot kell megállapítani?

Figyelt kérdés
[link]
2023. máj. 17. 05:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmilyet.
2023. máj. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez téves? Mert azt írja hogy kell...
2023. máj. 17. 07:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok hülyeséget írnak manapság az olvasottság érdekében...
2023. máj. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
...de ha bizonytalan vagy, kérdezz meg egy jó könyvelőt. Garantálom, hogy itt még senki nem készített még ilyen nyilvántartást, s nem is fog.
2023. máj. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
S akit elkaptak az mit mond?
2023. máj. 17. 08:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Kik kaptak el? Kit?
2023. máj. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aki nem csinalta
2023. máj. 17. 09:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Drága Kérdező, ez eddig is így volt, csak nem volt köztudatban, és valójában senki nem tartotta be.

Valószínűleg azért kezdik felhívni rá a figyelmet, mert egyre többen abból "élnek", hogy eladogatják az ingóságaikat. Eddig is nagyon kicsi volt az esélye, hogy ezt ellenőrizni tudja a NAV, nem hiszem, hogy ez változni fog a jövőben.


Én is adogattam el a gyerekcuccokat, tudok a fenti kötelezettségről, mégsem írtam semmiféle papírt róluk, csak ha kérte a vevő, biztos, ami biztos alapon. De nem a NAV miatt, hanem azért, nehogy megvádoljam utólag, hogy ellopta a biciklimet, pedig pénzért adtam el neki. :)

2023. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!