Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyire fer az hogy Magyar...

Laszloo kérdése:

Mennyire fer az hogy Magyar bejelentéssel Németországi kiküldetés során a magyar minimálbért levonják adóstól az eurós keresetből?

Figyelt kérdés

Dolgoztam már ezzel a bizonyos A1 es szerződéssel, de ott nem hogy adóstól levonták, hanem le se vonták, nyilván kevesebb volt így az euró, de ez régebben is volt, akkor az értékek is másak voltak. Hallottam már olyanról hogy valaki nem kapja meg a magyar bért így semmi levonás nincs. Az én esetembe ugye a formalitás végett kapok magyar minimálbért, ami bruttó 260 ezer forint és ebből 170 ezret megkapok nettóba a maradék az adó(társadalom biztosítás járulék + adóelőleg) az kb 90 ezer forint. Aztán ezt a 260 ezer forintnak megfelelő eurót levonják az eurós keresetemből. Az adó levonását sosem éreztem jogosnak.


Most ugye hogy emelték a minimálbért brutto kb 300 ezer forintra így több lesz az adó, így esetembe több pénz megy a "semmibe". Ezért kezdett el érdekelni ez a téma és mielőtt rátérek a cégnél, érdekelne hozzáértő vélemény.



2023. jan. 15. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Én se érzem fairnek, hogy majd egymillió adót kifizetek havonta a semmire, de ez van.
2023. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!