Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a nyugdíja annak aki pont...

Mi a nyugdíja annak aki pont a hagyományos Kata megszűnésekor megy nyugdíjba és azóta katás volt mióta a kata van, azelőtt pedig átlag fizetése volt?

Figyelt kérdés
2023. jan. 7. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10 évig volt, a legrosszabb 5 év nem számít bele a nyuggerdíj kalkulálásába, tehát olyan extrémen nem húzza le.
2023. jan. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De mégis mennyi lehet kb?
2023. jan. 7. 18:54
 3/12 anonim ***** válasza:
nettó 100-120
2023. jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"10 évig volt, a legrosszabb 5 év nem számít bele a nyuggerdíj kalkulálásába, tehát olyan extrémen nem húzza le."


Ezeket honnan szeditek? Melyik mesekönyvben olvastad?


A nyugellátás összegét 1988. január 01-jétől a nyugdíjazásig megszerzett nyugdíjjárulék-köteles jövedelmekből határozzák meg.


Kicsit leegyszerűsítve:

Mindenféle valorizációs szorzókkal úgymond "jelenértékre" hozzák fel a "múltbéli" jövedelmeket, abból meghatároznak egy átlagkeresetet és annak X százaléka lesz a nyugellátásod összege. A százalék mértéke nagyban függ attól, hogy mennyi szolgálati időt szereztél a nyugdíjba vonulásodig.


A fentiek alapján Te meg tudod jósolni, hogy mennyi lesz a nyugdíjad összege? Ez egy összetett számítás eredménye, nem olyan egyszerű.

2023. jan. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De itt nem jósolásról van szó
2023. jan. 8. 06:18
 6/12 anonim ***** válasza:

"De itt nem jósolásról van szó"

Ki mondta, hogy arról van szó?

A fentiek fényében szerinted ki tudja megmondani, hogy Neked mennyi lesz a nyugdíjad összege? Senki.


Ha idén mennél nyugdíjba, akkor is minimum 35 év jövedelmét kellene ahhoz ismernünk, hogy egy tippelést el tudjunk végezni. A jövedelmen kívül a kieső időket, egyéb - nyugellátás összegét befolyásoló - nyalánkságokról is tudnunk kellene, hogy pontos összeget bárki is tudjon mondani.


Se tippelni, se jósolni, se pontos összeget mondani ITT nem tud senki, ezt hidd el.


Belinkelem, hogy lásd, nem olyan egyszerű a számítás. Töltsd ki megfelelően, és kapsz egy nagyjából valós összeget. Ki tudod tölteni MEGFELELŐEN?!?!?

[link]

2023. jan. 9. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem az én yugdíjam a kérdés.

A jövő találgatása jóslás.Itt most a múltról van szó.


" Ha idén mennél nyugdíjba, akkor is minimum 35 év jövedelmét kellene ahhoz ismernünk, hogy egy tippelést el tudjunk végezni. "


Ismeritek hisz leírtam de továbbra sem az én jovedelmemről van szó.


Kieső időről nem volt szó. Meg pontos összeg kéréséről se.



Jobban ki tudom tölteni mint ahogyan te válaszolni.

2023. jan. 9. 07:44
 8/12 anonim ***** válasza:

"A jövő találgatása jóslás.Itt most a múltról van szó."


Itt most a "múlt" határozza meg a "jövőt".

Egyébként sem értem, hogy mit hordasz össze, mi köze ennek ahhoz, hogy kinek mennyi nyugdíja lesz.


"Mi a nyugdíja annak aki..." Ezt kérdezted, közben meg kiosztottál:

"Kieső időről nem volt szó. Meg pontos összeg kéréséről se."

Tiszta ellentmondás...


"Ismeritek hisz leírtam de továbbra sem az én jovedelmemről van szó."

Ismerjük: Átlagjövedelme volt a KATA előtti időkben. Valóban pontos információt adtál.


Leírtuk, hogy a nyugellátás összegét hogyan és miből határozzák meg. Számold akkor ki, ha Te mindent adattal rendelkezel hozzá.


"Jobban ki tudom tölteni mint ahogyan te válaszolni."

Már bocs, de válaszoltam a kérdésedre. Precízen, amennyire csak lehet. Nem tehetek róla, ha nem tudod értelmezni a választ, és ahelyett, hogy megköszönnéd a kalkulátor segítséget, még kritizálsz.

Valószínűleg tényleg ki tudod tölteni, ha még azt sem tudod, hogy melyik évben mennyi volt az illető figyelembe vehető bére. Az, hogy "átlagfizetése" volt, nem egy pontos összeg. Írd be ezt, hátha kidob valamit a kalkulátor rá. :)

2023. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem jövő. Jelen.
2023. jan. 10. 17:33
 10/12 A kérdező kommentje:

"Kieső időről nem volt szó. Meg pontos összeg kéréséről se."


Tiszta ellentmondás...



Sem az nem ellentmondás ha valakingolyamatoan dolgozók se az ha valaki becsül valamit.

2023. jan. 10. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!