Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adott a cég, ahol dolgozom....

Adott a cég, ahol dolgozom. Be vagyok jelentve bruttó: 185. 000 Ft-ra. A többi, (~100. 000Ft) borítékos pénzt ezentúl számláznom kell. Mennyi az összeg, amit számlázzak, hogy biztos a pénzemnél maradjak?

Figyelt kérdés

Ki kell váltanom a vállalkozóit. A kérdés az, hogy milyen költségeim vannak, mennyi az az összeg, amit ki kell számláznom havonta, hogy biztos a pénzemnél maradjak?


Munkavégzés szempontjából semmi nem változna. Abban az irodában dolgoznék ahol eddig, stb...


Sajnos eddig mindenkitől más választ kaptam, jó lenne egy pontos.


2010. szept. 27. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki kell váltanod a vállalkozóit, akkor vagy megtanulod a könyvelés alapjait, megkeresed a Rád vonatkozó törvényeket és folyamatosan nyomon követed a változásait, vagy fogadsz egy könyvelőt.

Tehát vagy ki tudod számolni magadnak, ismerve a költségeidet, a körülményeidet, a munkádat, vagy fizetsz valakinek aki elvégzi helyetted.

Az a szép a vállalkozásban, hogy neked kell bizonyos döntéseket meghoznod, amiknek hatása van a vállalkozásokra.

2010. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen persze, értelek én.

DE!

Itt nem arról van szó, hogy minden hónapban ide-oda változik a jövedelmem. Állandó..minden állandó (a fenti adatokkal)...mégse tudja egy könyvelő sem megmondani, hogy mennyit írjak a számlára? :) Érdekes ám ez....

2010. szept. 27. 11:01
 3/7 anonim válasza:
Írj rá 700 ezret. Majd szólnak, ha nem tetszik nekik.
2010. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaja, én is gondoltam erre. :)
2010. szept. 27. 12:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen eccerű.. Miért pont ev? merthogy szerintem egy cég jobb lenne.

De vegyük át - könyvelőként - mit gondolok erről... Kezdjük ott, hogy ugyanannyi maradjon neked nem hiszem hogy fizetnének.


Először is el kell döntened hogy áfás vagy alanyi mentes leszel-e Javaslom ez utóbbit, öt milláig lehet. (neked a 100 ezerrel számolva nem lesz ez meg) Ha alanyi mentes vagy, akkor negyedévente kell adóelőleget fizetned, mivel ezzel szemben költség számlád nem lesz a bevételed 16%-a.


DE jön az évvége.... ekkor a nyereségedre 25% osztalékadó és 14% eho megy rá, ha jól emlékszem... Add össze.... Majdnem a dupláját kéne számláznod.


Cég esetén csak akkor van eho és osztalékadó ha ugy döntötök hogy fizetettek osztalékot, akkor sem azonnal, hanem jó könyvelővel kicsi csavarral ütemezve... Szóval nem is olyan fekete meg fehér. A konkrét helyzetet megvzsgálva lehet erre csak pontosan válaszolni, hogy tudsz-e valamilyen úton módon költséget generálni és ha igen hogyan és mit... Ettől is függ... Ergó úgy gondolom hosszútávon jobban jársz egy csavaros eszű könyvelővel, fizetni akkor is kell, de... :))

2010. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hát igen...ez van.. mástól is azt az infót kaptam, hogy kb. kétszeresét kell számláznom. Ultimátumot kaptunk, ez van, le kell nyeljék.
2010. szept. 28. 08:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, költségelni nem nagyon tudok, mert szoftvert fejlesztek és a gép előtt ülök.
2010. szept. 28. 08:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!